Reklamy
Aktualności

E-commerce: Netretail idzie do właściciela Allegro

MIH Allegro (spółka Naspers Ltd. ) kupił od Intel Capital i MCI Management SA pakiet kontrolny Netretail Holding B.V. Netretail działa na rynku e-commerce w Czechach (www.mall.cz), na Słowacji (www.mall.sk), w Polsce (www.mall.pl), na Węgrzech (www.mall.hu) i Słowenii (www.mimovrste.si).

Intel Capital to realizująca projekty inwestycyjne spółka Intel Corporation, była pierwszym inwestorem Netretail. W drugiej rundzie finansowania ponownie wsparła projekt, dołączyła do niej również grupa private equity MCI Management. Teraz kontrolny pakiet akcji trafił w ręcę MIH Allegro.

Założycielem i prezesem Netretail jest Ondrej Fryc. Jego spółka skorzysta na doświadczeniach Naspersa w rozwijaniu e-commerce.

Strony transakcji:

Od roku 1991, Intel Capital zainwestował już ponad 10,6 mld $ w 1234 firmy w 51 krajach. W tym czasie, 199 spółek portfelowych weszło na rynki giełdowe na całym świecie, a 296 zostało nabytych lub uczestniczyło w fuzjach. W roku 2011, Intel Capital zainwestował 526 mln dolarów w 158 projektów, z czego ok. 51% kapitału zostało zainwestowane poza terytorium USA i Kanady.

MCI Management to założona przez Tomasza Czechowicza grupa private equity działająca w CEE oraz na rynkach wschodzących. Zrealizowała dotychczas ponad 50 transakcji, w tym 20 wyjść ze spółek portfelowych oraz 10 IPO, zarządza aktywami wartości 300 mln $.

MIH Allegro to spółka zależna Naspers Ltd., poprzez wiele serwisów oraz platform prowadzi działalność e-commerce w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, na Łotwie, Litwie, w Estonii, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i Turcji.

Reklamy