Aktualności

Grupa Motoricus S.A. rośnie w siłę

Motoricus S.A. podpisał umowę inwestycyjną z właścicielem 50% udziałów wiodącego dystrybutora olejów samochodowych. W ramach zawartej transakcji firma obejmie 100% udziałów wydzielonej części przedsiębiorstwa pod nazwą KAZ Dystrybucja Sp. z o.o. w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Emitenta. Celem inwestycji, której wysokość wyniosła 4.318.461,50 zł jest konsolidacja obrotów oraz rozszerzenie wzajemnych kompetencji.

W wyniku połączenia należąca do Motoricus S.A. marka Aaltonen zmieninazwę na Aaltonen Team. Profil działalności nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie koncentrował się na dystrybucji akcesoriów motoryzacyjnych wśród Klientów hurtowych oraz świadczenia usług z zakresu obsługi logistycznej pozostałych spółek w Grupie. Jednocześnie zwiększeniu ulegnie oferowany partnerom biznesowym asortyment, co bez wątpienia przełoży się pozytywnie na przyszłe wyniki finansowe.  Aaltonen Team oficjalnie rozpocznie swoją działalność 1 stycznia 2016 roku.

– Nasza decyzja była oparta o szczegółową analizę biznesową, która jednoznacznie wskazywała na wysoki poziom synergii w profilu funkcjonowania obu spółek który opiera się na wysokiej sezonowości, jednak co ważne , okresy w których lepsza sprzedaż notowana jest w segmencie opon i olejów, uzupełniają się. Nie mam żadnych wątpliwości, że transakcja wzmocni naszą pozycję rynkową oraz pozytywnie przełoży się na wycenę akcji Grupyna rynku New Connect  – powiedział Witold Gazda, Prezes Zarządu Motoricus S.A.

Efekty umowy będą dostrzegalne na kilku płaszczyznach biznesowych. W szczególności należy podkreślić aspekty związane ze zwiększeniem wzajemnych kompetencji, know-how oraz możliwość cross-sellingu. Portfolio produktów oferowanych przez połączone spółki ulegnie rozszerzeniu o kolejne specjalistyczne grupy asortymentowe które  obejmą opony osobowe, ciężarowe, rolnicze i przemysłowe, oleje smarowe oraz morskie, jak również chemia, akcesoria samochodowe oraz produkty do pielęgnacji samochodów. Niezwykle ważnym elementem umowy jest również możliwość rozszerzenia działalności o północne obszary Polski, w których aktywny był KAZ Dystrybucja oraz związane z tym rozwój sieci franczyzowej przez Motoricus S.A.

– Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów najbardziej znanych marek olejowych z 25-letnim doświadczeniem rynkowym. Naszym głównym obszarem działania jest północna część kraju, w której posiadamy rozbudowaną sieć partnerów biznesowych, a co za tym idzie znaczące udziały w lokalnym rynku. Przed podjęciem decyzji o połączeniu głęboko przeanalizowaliśmy nasze aktualne  położenie biznesowe i stwierdziliśmy, że synergia wspólnego know-how przyniesie bardzo korzystne rezultaty dla obu zaangażowanych stron. Nie bez znaczenia były również tożsame cele strategiczne oraz wizja dalszego rozwoju Grupy. – powiedział Kazimierz Dawicki, Prezes Zarządu KAZ Dystrybucja.

Nawiązanie współpracy pomiędzy Motoricus S.A. i KAZ Dystrybucja oraz rebranding marki Aaltonen będzie miało pozytywny wpływ na partnerów biznesowych obu przedsiębiorstw. W wyniku konsolidacji spółek zyskają oni m.in. dostęp do znacznie szerszego asortymentu produktów i usług. Jednocześnie firmy  będą miały okazję do zwiększenia przychodów dzięki wzmocnieniu wzajemnych kanałów sprzedaży przy równoległej optymalizacji kosztowej np. w obszarze logistyki.

– Podpisana dzisiaj umowa otwiera przed Motoricus S.A. nowe szanse na rozwój i jest kolejnym etapem w realizacji naszego długofalowego celu biznesowego jakim jest debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zawartą transakcję postrzegamy w kategoriach równania, w którym dwa plus dwa równa się pięć – dodaje Witold Gazda, Prezes Zarządu Motoricus S.A. .

Obecnie w skład portfolio firmy Motoricus S.A. wchodzą marki:

Motoricus.com – jeden z czołowych na polskim rynku motoryzacyjnym sklepów internetowych  oraz dostawców akcesoriów samochodowych w kanale e-commerce;
Motoricus Service – spółka odpowiedzialna za rozwój sieci serwisów własnych
i franczyzowych pod marką Motoricus.com oraz sprzedaż detaliczną artykułów motoryzacyjnych;
Aaltonen – dystrybutor  akcesoriów motoryzacyjnych oraz spółka  świadcząca usługi z zakresu obsługi logistycznej pozostałych spółek w Grupie;
MotoricusAGRO – bezpośrednia sprzedaż opon, oleju, akumulatorów oraz innych akcesoriów motoryzacyjnych dla rolnictwa;
HBZ – agencja interaktywna świadcząca usługi z zakresu e-commerce, e-marketingu, e-PR oraz kreacjimultimedialnej;
Grist99 – profesjonalna agencja poligraficzna wyspecjalizowana w produkcji druków reklamowych.

MOTORICUS SA

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com