Reklamy
Aktualności

Indeksy giełdowe najczęściej wybierane przez inwestorów

Kontrakty na indeksy giełdowe to instrumenty finansowe, które przedstawiają wartość spółek notowanych na giełdzie.CFD na indeksy giełdowe dostarczają wiele możliwości inwestycyjnych. Możesz zarobić zarówno na rynkach wschodzących, jak i na rynkach o tendencji zniżkowej.

DAX INDEX

DAX (niemiecki indeks akcji) to indeks giełdowy 30 największych niemieckich spółek o bardzo wysokiej renomie i zaufaniu wśród inwestorów (tzw. „blue chip”) notowanych na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie nad Menem. DAX mierzy wyniki 30 największych niemieckich spółek w odniesieniu do całkowitej wartości rynkowej wyrażonej w dolarach wszystkich wyemitowanych akcji spółki.

S&P 500

Standard and Poor’s 500 Index to ważony kapitalizacją indeks 500 spółek giełdowych. Indeks ten mierzy wyniki gospodarki krajowej na podstawie zmian wartości rynkowej 500 spółek giełdowych reprezentujących wszystkie główne branże przemysłowe.

DOW JONES

Indeks przedstawiający, jak handlowano akcjami 30 dużych spółek notowanych na giełdzie i mających siedzibę w Stanach Zjednoczonych podczas zwykłej sesji giełdowej na rynku akcji.

FTSE 100

Indeks akcji 100 spółek brytyjskich o największej kapitalizacji notowanych na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółki FTSE 100 reprezentują 81% całej kapitalizacji rynku Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

NASDAQ

Nasdaq Composite to indeks giełdowy akcji zwykłych i innych podobnych papierów wartościowych notowanych na giełdzie NASDAQ. Obecnie na NASDAQ notowanych jest ponad 3000 spółek. Na NASDAQ notowane są spółki reprezentujące główne gałęzie przemysłu.

NIKKEI

Nikkei to indeks giełdowy Tokijskiej Giełdy Papierów Wartościowych (TSE). Obecnie Nikkei obejmuje największe japońskie spółki i przypomina indeks Dow Jones Industrial Average.

CAC 40

CAC 40 to francuski indeks giełdowy. Jego elementy są ważone według całkowitej wartości rynkowej wszystkich akcji spółki. Odzwierciedla wyniki 40 największych spółek notowanych na francuskiej giełdzie.

Globalny Rynek Finansowy
Artykuł został przygotowany przez portal monitorfx.pl/
Reklamy