Reklamy
Aktualności Technologia

Innowacyjny backupowy biznes polskiego startupu

Jeśli coś sprawdza się w biznesie, w końcu zwróci uwagę sektora publicznego. Nie inaczej jest z chmurą, w której prywatni przedsiębiorcy poruszają się od dawna również w Polsce. W czasie, gdy PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju dopiero ogłaszają start prac nad Chmurą Krajową, polski startup oferujący cloud backup – firma Xopero – udostępnia swoją autorską technologię w modelu SaaS. Teraz każdy może na własną rękę sprzedawać zdalny backup polskich inżynierów, chroniący dane już w 25 krajach.

Globalny rynek SaaS (oprogramowanie w chmurze jako usługa) przynosi jego dostawcom 20 miliardów dolarów na kwartał, wzrastając co roku blisko 32% (źródło: Forbes). I nic dziwnego, bo  dostęp do nowoczesnych usług i aplikacji zwiększa innowacyjność i konkurencyjność. Ten wzrostowy trend przyciągnął ostatnio uwagę PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju – twórców zapowiedzianej w październiku Chmury Krajowej, która ma niskim kosztem udostępnić zalety chmury mniej innowacyjnym firmom.

Inicjatywa ważna i potrzebna, chociaż wiele polskich startupów i firm skutecznie wykorzystuje chmurę od lat, w czym specjalizują się rodzimi dostawcy SaaS. Wśród polskich liderów usług chmurowych są takie podmioty jak Oktawave (oferujące chmurową moc obliczeniową), Comarch (m.in. personalizowane sklep internetowe) czy Xopero, oferujące backup danych z możliwością ich przywracania z dowolnego momentu w czasie i na dowolne dostępne urządzenie.

“Krajowa chmura” działa więc już od dawna – komentuje Łukasz Jesis, CEO Xopero – a powołanie tej usługi tylko potwierdza słuszność kierunku obranego przez biznes lata temu. Ważniejsze wydaje się to, że korzyści płynące z usług chmurowych możemy dziś zmaksymalizować, zmieniając się z ich odbiorcy w aktywnego sprzedawcę. Działamy w bezpieczeństwie IT i widzimy, że firmy wolą skupiać się na swojej pracy, a nie martwić ochroną danych – tę wolą zlecać na zewnątrz. Stąd nasz pomysł na usługę łączącą technologię backupu z platformą sprzedaży i centralnego zarządzania.

Taką możliwość daje usługa Xopero Cloud Management. Jej innowacyjność polega na skupieniu wszystkich zadań i procesów backupu w panelu webowym, dzięki czemu z jednego miejsca zarządzamy bezpieczeństwem wszystkich danych klientów – od pliku po tysiące maszyn w rozproszonych lokalizacjach. Usługa pozwala w kilka kliknięć m.in. przywrócić aktualną kopię wybranych danych klienta, zmniejszając jego koszty samodzielnego tworzenia oraz przechowywania backupu i uwalniając zasoby jego działu IT. Z kolei za bezpieczeństwo danych odpowiada autorska technologia backupu Xopero, polecana swoim klientom m.in. przez firmę ESET.

Do rozpoczęcia biznesu wystarczy komputer i bezpłatne szkolenie z podstaw zdalnego backupu. Zakładając i zasilając konto wybraną kwotą reseller sam określa rabat, z jakim kupuje backupowe zasoby chmury Xopero, a następnie zarabia odsprzedając je swoim klientom. Inżynierowie producenta razem z nim prowadzą prezentacje sprzedażowe i realizują całodobowe wsparcie techniczne usługi. Xopero bierze więc na siebie techniczno-logistyczny i częściowo sprzedażowy ciężar biznesu, zachęcając resellerów do koncentracji na szukaniu nowych klientów i zarabianiu.

Dlaczego warto rozważyć wejście w backupowy biznes polskiego startupu? Xopero przypomina, że na świecie codziennie przybywa 2,5 miliarda GB danych, a według ośrodka badawczego SINTEF aż 90% wszystkich danych wygenerowano tylko w ostatnie dwa lata. Ich zdalna ochrona to na świecie temat wciąż nowy, a Polsce zupełnie świeży i jako taki może być dla przedsiębiorców szansą szybkiego wzrostu i dywersyfikacji przychodu dochodową usługą bezpieczeństwa IT.

Więcej na stronie usługi: https://xopero.com/pl/wspolpraca/xopero-cloud-management/

 

Reklamy