Aktualności

IQ Partners – 3 nowe inwestycje i planowanie exitów

IQ Partners

IQ Partners inwestuje w kolejne 3 spółki, poszerzając swoje portfolio do 88 projektów. Maciej Hazubski, założyciel funduszu, zapowiedział, że IQP skupi się teraz na wyjściach z inwestycji.

– Zgodnie z obraną strategią inwestycyjną, planujemy teraz skupić się na poszukiwaniu dróg wyjścia z dotychczasowych inwestycji. Jesteśmy w trakcie porządkowania portfela, by zapewnić potencjalnym partnerom inwestycyjnym jak najbardziej transparentne metody wycen projektów. Dla części ze spółek planujemy również poszukać drugiej rundy finansowania i w tym zakresie jesteśmy otwarci na koinwestycje z innymi funduszami z naszej kategorii – mówi Maciej Hazubski, prezes zarządu IQ Partners S.A.

Nowe spółki w portfelu IQ Partners:

Big Data Solutions – spółka z obszaru Big Data, która zajmie się opracowywaniem algorytmów wykorzystywanych do zarządzania i obsługi systemów bazodanowych. Fundusz objął 49% udziałów.

Posylka.pl – projekt z branży e-commerce, umożliwiający Internautom ze Wschodu zrobienie zakupów w polskim sklepie internetowym i ich odbioru blisko granicy. Fundusz objął 25% udziałów.

Giftbox – zaoferuje rozwiązania z kategorii digital prepaid oraz consumer e-gifting. W swojej działalności skupi się głównie na dostarczaniu dedykowanej platformy do obsługi, zarządzania oraz redempcji wirtualnych kart podarunkowych. Fundusz objął 20% udziałów.

Wszystkie inwestycje zostały przeprowadzone za pośrednictwem wchodzącego w skład grupy IQ Partners inkubatora InQbe.

Do tej pory fundusz IQ Partners zainwestował w ponad 100 projektów, przeznaczając na to kwotę ponad 50 mln zł.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com