Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Liderzy Polskiego Biznesu 2018. Poznaj 13 laureatów Złotej Statuetki od Business Centre Club!

W sobotę, 26 stycznia, podczas Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie ogłoszono tegorocznych Liderów Polskiego Biznesu. Tytuł ten przyznawany jest firmom i szefom, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Nagrodę specjalną otrzymał gen. Frederick B. Hodges, b. dowódca armii USA w Europie. Wśród laureatów 28. edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club jest firma Edbak Sp. z o.o, lider w branży profesjonalnych uchwytów AV.

Business Centre Club to prestiżowy klub biznesu dla przedsiębiorców i największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, obroty firm sięgają 20 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w blisko 250 miastach. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami klubu są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci.

Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki w konkursie Lider Polskiego Biznesu firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe. Tegorocznych Liderów Polskiego Biznesu ogłoszono w sobotę, 26 stycznia, podczas Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

– Spotykamy się dzisiaj, by podziękować ludziom wyjątkowym. Twórcom: miejsc pracy, dochodów państwa, poczucia naszego bezpieczeństwa – powiedział prezes BBC Marek Goliszewski, otwierając oficjalną część uroczystości.

Podczas części oficjalnej Gali wręczono Nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, a laureaci z poprzednich lat, którzy utrzymali pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do swoich Statuetek. Nagrodzone zostały także osoby spoza środowiska biznesu, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Przez 26 lat funkcjonowania Gali, nagrody otrzymali m.in. Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Gorge Busch, Leszek Balcerowicz, Bronisław Komorowski, ks. Adam Boniecki, Władysław Bartoszewski, Angela Merkel czy Norman Davies. W tym roku Nagrodę Specjalną BCC otrzymał gen. Frederick B. Hodges, b. dowódca armii USA w Europie.

Wśród tegorocznych 13 laureatów Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu jest firma Edbak Sp. z o.o., lider w branży profesjonalnych uchwytów AV.

Tę prestiżową nagrodę traktujemy jako podsumowanie 27 lat naszej ciężkiej pracy – mówi prezes i założyciel firmy Edward Bąk w Edbak. – Kluczem do sukcesu jest rozwój kadry oraz nowoczesny park maszynowy. Obecnie firma zatrudnia ponad 150 pracowników, z czego jedna trzecia ma wyższe wykształcenie. Stawiamy na szkolenie zawodowe i rozwój pracowników. Sfinansowaliśmy studia podyplomowe 10 inżynierom, zaś 4 managerom – podyplomowe studia managerskie. Od początku istnienia firmy przyświeca nam idea równania do lepszych. Inwestujemy w nowoczesny park maszynowy oraz rozwój produktów. Posiadamy własny dział Badań i Rozwoju. Jesteśmy także nagradzani na najważniejszych dla branży targach, m.in. Integrated System Europe w Amsterdamie, gdzie w tym roku również będziemy obecni.

Edbak Sp. z o.o. to innowacyjne przedsiębiorstwo założone w 1992 roku, z siedzibą w Piotrowicach (woj.lubelskie). Przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem profesjonalnych systemów mocowań do ekranów LED/LCD oraz projektorów. Firma stosuje najwyższej jakości rozwiązania dedykowane branżom Digital Signage, IT oraz AV.

Zrealizowaliśmy liczne prestiżowe projekty dla takich firm i instytucji jak: Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie, Roche Lab w Holandii, Metro Warszawskie sp. z o.o., Tesco Polska, McDonalds, Parlament Europejski, Multikino – mówi Małgorzata Kowalik, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Edbak. – Ciągle się rozwijamy i zmieniamy. Wsłuchujemy się w potrzeby rynku oraz branży, w których działamy, wyciągamy wnioski i na ich podstawie ulepszamy produkty oraz tworzymy nowe rozwiązania. Te najnowsze zawarliśmy w naszym katalogu produktowym na 2019 rok.

Podczas Gali członkowie BCC wsparli fundacje: Fundację Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”, Fundację Książąt Lubomirskich, Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl, Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Olimpiady Specjalne Polska. W tegorocznej Gali, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski, uczestniczyli także członkowie rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

 

LISTA LIDERÓW POLSKIEGO BIZNESU 2018

ARCHE Sp. z o.o.

ATEM – Polska Sp. z o.o.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

EDBAK Sp. z o.o.

EMT-SYSTEMS Sp. z o.o.

MEDIM Sp. z o.o.

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI W TORUNIU spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz

Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe KANDY

STAL-SYSTEMS S.A.

TADEX s.c. Robert Piłat, Damian Piłat, Kamil Piłat

VORWERK POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

WARBUD S

 

Reklamy