Reklamy
Aktualności

Nowa inwestycja Grupy Pracuj

Grupa Pracuj SA kupiła udziały w spółce Humanway, która oferuje system do wspierania rekrutacji.

– Coraz więcej firm w procesie rekrutacji wspiera się technologią, nie widzimy już możliwości zmiany tego trendu. Decyzję o zatrudnieniu podejmuje człowiek, który nie ma już czasu na przeglądanie setek życiorysów przesłanych na ofertę – twierdzi Paweł Leks, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj. – Rynek systemów, które ułatwiają rekrutację, się rozwija – wśród podobnych platform sporo jest start-upów i kilku dużych międzynarodowych graczy. Humanway wyróżniał się ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi i nieźle sobie radził na rynku. Uznaliśmy, że ta inwestycja pozwoli poszerzyć rynek, a dodatkowo z dwoma systemami rekrutacyjnymi umocniliśmy pozycję lidera na rynku – dodaje.

Część udziałów w spółce Humanway pozostanie w rękach jej założycieli – Kuby Filipowskiego i Jacka Wysockiego.

– Dzięki wsparciu kapitałowemu oraz merytorycznemu Grupy Pracuj będziemy dostosowywać system do zmieniających się wymagań klientów w nowych segmentach, zainteresowanych rekrutacją on-line. Jednocześnie zyskujemy wsparcie doświadczonego zespołu specjalistów, którzy od podstaw rozwijali jeden z najbardziej kompleksowych systemów tego typu w Polsce – dodaje Jacek Wysocki z Humanway Sp. z o.o.

Grupa Pracuj nie chce jednak ujawnić planów dotyczących systemów. Paweł Leks poinformował, że będą one istniały równorzędnie – narzędzie Humanway nie zastąpi eRecruiter.

Humanway powstał w 2009 roku jako inicjatywa Netguru oraz Jacka Wysockiego i Tomka Teodorczyka. Zdobył nagrody w konkursach dla innowacyjnych start-up’ów – Seedcamp Warsaw, Aulery.

Grupa Pracuj w 2009 roku stworzyła swój autorski system do rekrutacji on-line (tzw. ATS, applicant tracking system) – eRecruiter, często wykorzystywany w Polsce.

Zdjęcie w nagłówku artykułu zostało udostępnione dzięki uprzejmości serwisu fotolia.com (© Rido).

Reklamy