Rozwój technologii i wprowadzenie powszechnej cyfryzacji skłania firmy do szukania nowoczesnych rozwiązań, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata. Poprawa jakości pracy i wydolności firmy zaczyna się od uporządkowania dokumentacji. Sprawdź, jakie narzędzia pomogą Ci w tej kwestii!

Każdy przedsiębiorca wie, że przechowywanie dokumentacji firmowej przez określony okres jest absolutnie niezbędne, nie tylko ze względu na konieczność posiadania stałego dostępu do poszczególnych informacji, ale także z punktu widzenia prawa. Warto podkreślić, że z każdym rokiem rośnie liczba przedsiębiorstw, które rezygnują z tradycyjnych dokumentów na rzecz ich cyfrowej wersji. Unowocześnienie systemu zarządzania dokumentami ma bardzo wiele zalet – firmy korzystające z nowoczesnych rozwiązań prosperują dużo sprawniej niż te, które kurczowo trzymają się starych metod. Co więcej, cyfryzacja dokumentacjifirmowej ma bezpośredni wpływ na zapobieganie degradacji środowiska naturalnego. Przeniesienie tradycyjnego papieru w wirtualną przestrzeń to jedno z najskuteczniejszych działań proekologicznych każdego przedsiębiorstwa. Sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić działanie swojej firmy i jakie narzędzia pomogą Ci w efektownym i praktycznym zarządzaniu dokumentacją!

Jakie dokumenty można przechowywać w formie elektronicznej?

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywać w bezpiecznych sposób określone dokumenty. Przepisy prawa ściśle regulują kwestie związane z okresem przechowywania dokumentacji, dystrybucją zawartych w niej informacji i sposobu ich magazynowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata, firmy takie jak Archman.pl oferują możliwość efektywnego zarządzania sprawami formalnymi firmy, co stanowi podstawę jej sprawnego funkcjonowania. Przepisy prawa zezwalają na cyfrowe przechowywanie informacji takich jak:

  • księgi podatkowe i rachunkowe,
  • dokumentacja inwentaryzacyjna,
  • sprawozdania finansowe,
  • listy płac,
  • dowody księgowe,
  • kopie raportów kasowych.

Co więcej, istnieje możliwość przechowywania w formie elektronicznej każdego dokumentu, który został stworzony w sposób tradycyjny.

Czy wirtualne bazy danych są bezpieczne?

Kwestie bezpieczeństwa danych zamieszczanych w wirtualnej przestrzeni są dla wielu fundamentalną sprawą. Czy magazynowanie i przechowywanie dokumentacji w formie cyfrowej jest bezpieczne? Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Warto jednak być świadomym konieczności zadbania o odpowiednie zabezpieczenie urządzeń, które uczestniczą w wymianie informacji.

Platforma do zarządzania i przechowywania dokumentacji firmy

Firmy, które wdrożyły systemy nowoczesnego zarządzania dokumentacją, działają dużo sprawniej, szybciej i efektywniej niż te, które opierają swoje działania na tradycyjnych metodach. Zastosowanie narzędzi takich jak platforma do przechwytywania, zarządzania, magazynowania i dystrybucji danych, jest w stanie realnie wpłynąć na jakość pracy i jej efekty.  


Zobacz również

Obieg dokumentów w firmie a ochrona danych osobowych
Obieg dokumentów w firmie a ochrona danych osobowych
Co musisz wiedzieć o market mappingu w rekrutacji?
Co musisz wiedzieć o market mappingu w rekrutacji?