Akumulatorowe alternatywy standardowych narzędzi to doskonałe rozwiązanie dla majsterkowiczów szukających sposobów na zwiększenie komfortu swojej pracy. Bywa, że używanie siły podczas remontu czy domowych czynności budowlanych staje się męczące. Zwłaszcza po kilku godzinach. Warto więc sięgać po opcje pozwalające nam na ograniczenie siły fizycznej na rzecz elektroniki.

Dokładnie tak to wygląda w przypadku narzędzia, jakim jest nitownica akumulatorowa. Standardowe warianty ręczne wymagają zwykle ogromnej siły potrzebnej do osadzenia nitonakrętki w dwóch elementach. Jeśli mamy przed sobą widmo całodziennej pracy z tym narzędziem, to warto zapewnić sobie odpowiedni standard wykonywania czynności. Nitownica ręczna to opcja kojarzona przede wszystkim z placami budowy oraz konstrukcjami maszyn. W praktyce często okazuje się ona przydatna także w domu. Nie wszystkie materiały jesteśmy w stanie połączyć w solidny sposób bez wykorzystania nitonakrętek. Korzystanie z nitownicy pneumatycznej nie tylko pozwoli nam na swobodną i komfortową pracę, ale jeszcze ograniczy zużycie siły fizycznej potrzebnej do użytkowania narzędzia.  

Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek

Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, jeśli chodzi o nitownicę. Produkty dotyczące prac remontowych i budowlanych muszą gwarantować bezpieczną oraz komfortową pracę. Nie ma tutaj miejsca na półśrodki. Na szczęście wybór na rynku jest naprawdę duży. Jeśli więc stajemy przed dylematem, jaką akumulatorową nitownicę do nitonakrętek powinniśmy wybrać, zwróćmy uwagę przede wszystkim na moc narzędzia oraz zakres nitowania. Są to zdecydowanie najważniejsze aspekty w tej kwestii.

Nitownice do nitonakrętek kupisz na: https://atmo.com.pl/pl/c/Nitownice-do-nitonakretek/24

Nitownica pneumatyczna – moc i zakres nitowania

Jeśli chodzi o to, jaką nitownica powinna mieć moc, to wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Niektóre połączenia muszą być szczelniejsze od innych, większa moc przydaje się także w przypadku chęci łączenia elementów konstrukcyjnych o dużej grubości. Kiedy stajemy przed wyzwaniem połączenia ze sobą części budynków przydomowych, może się okazać, że przyda nam się urządzenie o większej mocy. Aspekt ten wpływa także na wytrzymałość samej nitownicy, warto zatem wziąć to pod uwagę, jeśli nitowanie jest czynnością, którą wykonujemy stosunkowo często.

Drugim czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, jest zakres pracy. Obie te cechy łączą się ze sobą, ponieważ najczęściej jest tak, że nitownica do nitonakrętek o większej mocy przyda się podczas większej liczby prac. Pamiętajmy natomiast, że w przypadku, w którym chcemy połączyć ze sobą np. elementy skórzane, to szeroki zakres pracy nie będzie nam potrzebny. W przypadku prac galanteryjnych, z materiałami o niedużej grubości, inwestycja w narzędzie o zastosowaniu przemysłowym może okazać się po prostu nieadekwatna.

Sprawdź także inne narzędzia pneumatyczne na: https://atmo.com.pl/narzedzia-pneumatyczne-sklep-warszawa


Zobacz również

Obieg dokumentów w firmie a ochrona danych osobowych
Obieg dokumentów w firmie a ochrona danych osobowych
Co musisz wiedzieć o market mappingu w rekrutacji?
Co musisz wiedzieć o market mappingu w rekrutacji?