Dziś branża nieruchomości, ze względu na obecną sytuację polityczno-gospodarczą, nie ma lekkiego życia. Choć ceny mieszkań są wysokie – co powinno cieszyć inwestorów, to jednak brakuje na nich chętnych. Toteż w serwisach ogłoszeniowych i na stronach biur nieruchomości znajdziemy pokaźną liczbę ofert sprzedażowych. Jak w tym gąszczu ogłoszeń i propozycji przykuć uwagę odbiorcy i przekonać go do zakupu naszej nieruchomości? Warto zwiększyć jego atrakcyjność, podnieść tym samym wartość rynkową i zainteresować potencjalnych kupców. W poniższym artykule zastanowimy się nad tym, jak tego dokonać przy stosunkowo niskim kapitale.

Klasyczna czystość to gwarancja sukcesu

Być może powiemy tu o pewnym truizmie, ale zanim przystąpisz do dalszych działań, warto posprzątać i doprowadzić mieszkanie do stanu idealnego. Z pozoru nawet małe porządki mogą odmienić oblicze mieszkania. Osoby, które odwiedzają nasze mieszkanie, zwracają uwagę na każdy detal. Dlatego zadbaj o to, by lokal na sprzedaż był czysty, także w najmniejszych zakamarkach. Odmaluj ściany, zadbaj o czystość sprzętu AGD i RTV, nie zapomnij o łazience. Jeśli nie posiadasz tyle czasu, możesz wynająć firmę sprzątającą, która w kilka godzin uporządkuje mieszkanie na przyjście potencjalnych kupców. Koszt takiego sprzątania? W zależności od metrażu i zakresu prac wyniesie on około kilkuset złotych. Jednak zaufaj nam, tak przygotowana nieruchomość z pewnością zjedna sobie sympatię na tle dość częstego widoku niechlujnych i brudnych mieszkań. Nie zapomnij również o dokonaniu odpowiednich napraw – nic tak nie obniża wartości mieszkania, jak wszechobecne nawet drobne usterki. Tak przygotowany lokal jest gotowy na sesję zdjęciową na potrzeby oferty czy odwiedzających je gości.

Home staging – przygotuj mieszkanie na wizytę

Ze sprzątaniem łączy się bezpośrednio najnowszy w Polsce trend w branży nieruchomości, mianowicie home staging. Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych jest to już narzędzie marketingowe, które działa na korzyść inwestorów od lat 70. XX wieku. Jest to nic innego, jak profesjonalne przygotowanie wnętrz w celach sprzedażowych. Tego typu działania mają przede wszystkim podwyższyć atrakcyjność nieruchomości, tym samym wpłynąć na szybszą sprzedaż. Istnieje wiele firm, które oferują tego typu usługi. Jednakże także samodzielnie możemy zadbać o prawidłową prezentację mieszkania w duchu home staging. Jakie działania warto zaplanować?

  • Określ klienta docelowego – to ważny element, gdyż na podstawie priorytetów i wniosków, dla kogo będziemy przygotowywać ofertę kupna mieszkania, opieramy dalsze działania. Tutaj określamy również rodzaj aranżacji, zakres remontu itd.
  • Oblicz, ile wyniosą Cię zmiany.
  • Oczyść mieszkanie z niepotrzebnych mebli, przygotuj do sprzątania.
  • Napraw usterki i odśwież wnętrze.
  • Zorganizuj transport nowych sprzętów i mebli.
  • Udekoruj wnętrze – kieruj się gustem klienta docelowego.
  • Posprzątaj finalnie mieszkanie.
  • Zadbaj o odpowiednią reklamę swojego mieszkania.

Tak przejrzysta kolejność działań pomoże nam zoptymalizować sprzedaż wnętrza. Nie zapominajmy jednak o niezwykle ważnym elemencie, który pojawił się w liście działań. O marketingu – królu wszelkiej sprzedaży. Jak zaplanować odpowiednią reklamę?

Sprzedaj z sukcesem mieszkanie – zadbaj o mieszkanie w sieci

Dziś bez internetu i ogłoszeń on-line nie istnieje rynek nieruchomości. Mimo trwającego już lata e-marketingu, w sieci wciąż pojawiają się fatalne i nieatrakcyjne ogłoszenia sprzedaży nieruchomości, także na stronach wielu profesjonalnych biur. Co przede wszystkim zauważamy? Niskiej jakości fotografie mieszkań. Zdjęcie to element, na który w pierwszej kolejności zwracają uwagę potencjalni klienci. Ma ono zachęcić do przejrzenia całej oferty, odwiedzenia mieszkania. Dlatego zainwestuj w lepszy aparat i wykonaj zdjęcie w słoneczny dzień. Ciemne i rozmazane fotografie skutecznie odstraszą wiele osób, które zwracają uwagę na wysoką jakość. Jeśli nie potrafisz wykonać odpowiednich zdjęć, zatrudnij kogoś kompetentnego lub skorzystaj z oferty biura nieruchomości. Biuro zadba także o umieszczenie twojej oferty w wielu serwisach sprzedażowych, a więc zwiększy potencjał ogłoszenia - zobacz więcej.

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż wiąże się z wieloma czynnościami, jednak już małe kroki mogą przybliżyć sprzedającego do sukcesu i owocnej transakcji.


Zobacz również

Niezbędnik prawdziwej bizneswoman!
Niezbędnik prawdziwej bizneswoman!
Jakie są polskie giełdy kryptowalutowe?
Jakie są polskie giełdy kryptowalutowe?