Reklamy
Narzędzia

Inwestycje: Microsoft kupi Yammera za 1 mld$

W maju zeszłego roku Microsoft przejął Skype’a, teraz bierze się za społecznościową sieć korporacyjną. Yammer, który od początku istnienia zebrał 142 mln $ finansowania i zatrudnia 400 osób jest dla niego wart okrągły miliard dolarów. Zostanie prawdopodobnie częścią pakietu MS Office – podobnej funkcji nigdy w nim nie było.

Yammer rozwiązuje problem komunikacji wewnątrz firmy i grup projektowych. To firmowe medium społecznościowe działa podobnie do Facebooka: możesz publikować statusy, zadawać pytania, dyskutować nad projektami, znajdować ludzi, dzielić się spostrzeżeniami czy linkami z całą firmą bądź grupą, a nawet „lajkować”jest dostępny z poziomu aplikacji desktopowej, przeglądarki www oraz aplikacji mobilnych. Yammer ma 3 mln użytkowników, w tym 80% firm z Fortune 500.

Podstawowa wersja narzędzia jest darmowa. Z rozszerzoną kontrolą i zabezpieczeniami kosztuje $5/mies. od użytkownika. Organizacje powyżej 100 użytkowników muszą negocjować cenę, dostaną jednak szybkie wsparcie i integrację z istniejącymi systemami, m.in. pocztą i SharePointem.

Zakup Yammera zazębia się z 40. urodzinami szefa firmy, Davida Sacksa. Ponoć na imprezę urodzinową zaprosił już 1000 osób, każdej wysyłając ciastko i portret Marii Antoniny (party ma mieć XVIII-wieczny charakter) z dopiskiem „Let Him Eat Cake”.

Reklamy