Reklamy
Promo2

SOFORT rozwija się w Europie

Spółka SOFORT AG została partnerem firmy Atos Worldline, jednego z czołowych europejskich operatorów usług płatniczych. W ramach tej współpracy metoda płatności SOFORT Banking zostanie zintegrowana z platformą Secure Internet Processing Services (SIPS) oferowaną przez francuskie przedsiębiorstwo.

W ten sposób sprzedawcy internetowi stosujący SIPS będą mieli możliwość rozszerzenia palety oferowanych przez nich metod płatności. Zarówno sprzedawcy, jak i kupujący zyskują na systemie przelewów bezpośrednich elastyczność i wygodę realizacji płatności w sieci.

Dzięki SOFORT Banking, sprzedawcy internetowi mogą zaoferować w swoich sklepach szybką i bezpieczną metodę płatności, która może być stosowana międzynarodowo. W ten sposób przyspieszamy naszą ekspansję w Europie – także we Francji – i umożliwiamy klientom sklepów internetowych dokonywanie transgranicznych zakupów mówi dr Gerrit Seidel, CEO spółki SOFORT AG.

Metoda płatności elektronicznej SIPS (SIPS E-Payment) jest jednym z wiodących rozwiązań bezpiecznych płatności elektronicznych w Europie. W 2012 roku za pośrednictwem platformy zrealizowano ponad 450 mln transakcji o łącznej wartości 23 mld euro. 45 tys. sprzedawców w Europie, stosujących tę platformę, czerpie korzyści z międzynarodowych relacji z dostawcami usług płatniczych umożliwiającymi płatności w różnych walutach, akceptowanie lokalnych metod płatności, wielokanałowe rozwiązania dla sprzedawców oraz dostosowującymi narzędzia zarówno scoringowe (pozwalające przewidywać prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś zdarzenia; najczęstsze ich zastosowanie dotyczy oceny ryzyka kredytowego), jak również do ochrony przed oszustwami.

Zdecydowaliśmy się na SOFORT Banking, gdyż ten system płatności jest łatwy w obsłudze i dla sprzedawców i dla kupujących. Uzupełnia wachlarz oferowanych przez nas metod płatności. Jesteśmy zdania, iż SOFORT Banking posiada potencjał, który przyczyni się do wzrostu gospodarczego naszych klientów w całej Europie – mówi Xavier Brucket, Business Center Director platformy SIPS E-Payment.

Z systemu płatności firmy SOFORT AG można już korzystać w dziesięciu krajach (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Polska). Od wprowadzenia SOFORT Banking w 2005 r. zrealizowano w sumie ok. 45 mln transakcji. Ponad 25 tys. sprzedawców oferuje dziś SOFORT Banking.

www.sofort.com

Reklamy