Ostatni rok obfitował w wiele utrudnień spowodowanych pandemią, zmianami warunków pracy, problemami z powrotem dzieci do szkół i przedszkoli. Niektórzy wrócili do pracy w biurach, inni nadal wykonują swoje obowiązki zdalnie. Jedne dzieci we wrześniu wrócą do normalnej edukacji, inne będą kontynuować naukę w domu. Obecnie mamy na szczęście wiele ciekawych urządzeń, które mogą nam ułatwić życie w nowych warunkach, a nawet przyczynią się do oszczędności. 

Inteligentne gniazdka 

Jeśli w ostatnim czasie do mieszkań przenieśliście swoją pracę, naukę i rozrywkę, na pewno zauważyliście także wzrost rachunków za prąd. Na szczęście rynek inteligentnych urządzeń wychodzi z rozwiązaniami na wszelkie możliwe problemy. Czy słyszeliście o gniazdkach, które pomagają zabezpieczyć budżet przed nadmiernymi wydatkami? Wtyczka T31 od marki Ezviz wyłączy i włączy urządzenia zgodnie ze wskazanymi przez użytkownika godzinami. Dzieje się tak, ponieważ z poziomu aplikacji można tworzyć harmonogramy pracy urządzeń do niego podpiętych, a także kontrolować ich zużywanie prądu. Wtyczka będzie także analizować stan zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu nigdy nie zaskoczą cię rachunki. To jednak nie koniec. 

Urządzenie przydatne rodzicom 

Wiele osób ma przed sobą trudny okres — często rodzice muszą wrócić do pracy w biurze, a ich pociechy kontynuują edukację zdalną. Zdarzają się także różne godziny przebywania w domu i bywa, że dziecko musi przez dłuższy czas radzić sobie same. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kamera C6CN od Ezviz, która pozwoli mieć na oku pociechę. Dzięki urządzeniu można obserwować przestrzeń w swoim domu z pomocą 360-stopniowego pola widzenia, łączności Wi-Fi i jakości Full HD. Dzięki aplikacji mobilnej dorosły stale może mieć pod kontrolą sytuację w domu. Co istotne kamera ma doskonały design, który wpasuje się w estetykę każdego mieszkania.

Jak więc widzimy, producenci starają się pomóc nam na różnorodne sposoby, oferując sprzęty potrzebne nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Rynek produktów smart home stale rośnie i dopasowuje się do wszystkich konsumentów. Minęły już lata, kiedy kamery chroniły tylko ogromne posesje i przedsiębiorstwa, dziś te przydatne funkcjonalności możemy zaprosić do mieszkania i cieszyć się bezpieczeństwem oraz ułatwieniem codziennego życia. Jesteśmy ciekawi, co przyniosą nam kolejne lata na rynku inteligentnych urządzeń. 


Zobacz również