Reklamy
Technologia

Szybkość łącza internetowego – dlaczego jest ważna?

Z sieci internetowej korzystamy praktycznie codziennie, w bardzo różnych celach. Szybkość łącza decyduje o poziomie jakości korzystania z tejże sieci. To dlatego warto zwracać uwagę na to, jaka jest prędkość internetu już w momencie wyboru dostawcy dostępu do sieci. To, czy zawieszają się filmy podczas oglądania, czy bardzo wolno pobierają się pliki, z których chcemy korzystać, zależy w dużej mierze od administratora tego rodzaju usług, ale nie tylko. Warto więc dowiedzieć się, jakie dodatkowe czynniki negatywnie wpływają na szybkość łącza, żeby móc skutecznie im przeciwdziałać. Współczesne technologie dają ogromne możliwości, które dobrze odpowiednio wykorzystać. Chcesz wiedzieć jakie? Podajemy zatem garść informacji o szybkości łącza internetu, przydatnych w codziennej pracy i rozrywce przed komputerem, tabletem oraz smartfonem!

Szybkość łącza internetowego – na co zwracać uwagę?

Istotnym kryterium doboru dostawcy usługi korzystania z sieci jest możliwość wcześniejszego sprawdzenia poziomu i prędkości łącza. Doskonałą alternatywę tego rodzaju umożliwia internet bez zobowiązań UPC. Warto też zwrócić uwagę na technologię wykorzystywaną przez dostawcę – obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem jest internet światłowodowy. Tego rodzaju system pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości przesyłu oraz dużej odporności na zakłócenia.

Test prędkości łącza – najpopularniejsze serwisy

Do sprawdzenia rzeczywistej szybkości łącza można wykorzystać popularne aplikacje, dostępne w serwisach, takich jak Speedtest.pl czy Predkosc.pl. Dobrze też przeprowadzić solidny pomiar w UPC. Na stronie firmy można przeprowadzić w prosty sposób test prędkości łącza za pomocą Speed Testu. Im wyższa prędkość pobierania, tym lepiej odtwarzają się filmy, otwierają strony i pobierają pliki, natomiast większa prędkość wysyłania przekłada się na płynne wysyłanie maili z dużymi załącznikami, a także na przykład granie w gry online.

Prędkość łącza a oglądanie filmów w sieci

Każdy, kto ogląda filmy w sieci, zetknął się z zawieszaniem ich w trakcie emisji. Na tego rodzaju zjawisko ma wpływ nie tylko prędkość internetu, lecz także terminal, czyli urządzenie, które pracuje w sieci, odległość od tegoż nadajnika, struktura architektoniczna budynku, gęstość zabudowy, a nawet warunki atmosferyczne. Nie zawsze więc niska szybkość łącza związana jest wyłącznie z nieodpowiednio dobraną do indywidualnych potrzeb prędkością internetu. Dobrze mieć świadomość, że do zmiany jakości, na przykład oglądania materiałów wideo w sieci, przyczynia się ilość użytkowników, korzystających z sieci w danym momencie. Warto jednak zadbać o to, żeby jakość i szybkość łącza była na jak najwyższym poziomie. Dzięki temu, można oglądać bez przeszkód ulubione seriale czy programy w telewizji z pakietem Canal+ UPC.

Dlaczego warto mieć szybszy internet?

W dzisiejszych czasach szybkość internetu odgrywa szczególną rolę. Jest źródłem nie tylko rozrywki, lecz także narzędziem pracy. Warto więc zadbać o szybkość łącza przynajmniej na poziomie 250 Mb/s. Internet światłowodowy pozwala na zachowanie wysokiej prędkości podczas korzystania z kilku urządzeń w tym samym czasie. Jest to więc rewelacyjna metoda na surfowanie w sieci zarówno na komputerze, jak i tablecie oraz smartfonie. Co istotne, odpowiednio dobrany pakiet internetowy minimalizuje zakłócenia, a także pozytywnie wpływa na stabilność połączenia z siecią.

Reklamy

Komentarze