Każdy z nas przeszedł proces kształcenia, do którego zapewne ma wiele uwag i pomysłów na to co można zrobić lepiej. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i rozważyć rozwiązania, które wpłyną na to jak będzie wyglądać edukacja jutra. Świetna okazja do sprawdzenia swoich pomysłów będzie już w dniach 3-11 września, kiedy to odbędzie się edCAMP!

 

3 i 4 września 2021 r. odbędzie się pierwsza część, już czwartej edycji wydarzenia edCAMP organizowanego przez akcelerator EduLAB tym razem w partnerstwie ze Startup Academy i Euvic. Będą to 2 dni intensywnych warsztatów, w czasie których zgłoszone zespoły będą rozwijać swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla edukacji w 3 ścieżkach tematycznych. Następnie wybrane projekty wezmą udział w serii indywidualnych konsultacji z ekspertami EduLAB i zaprezentują się w czasie wydarzenia finałowego, w trakcie którego powalczą o nagrody.

Zgłoszenia na edCAMP przyjmowane są do 31 sierpnia na stronie: https://startupacademy.pl/edcamp/

 

Pandemia oraz wynikająca z niej konieczność realizowania wielu naszych potrzeb codziennych w innych formach niż dotychczas, udowodniła, że przed branżą edukacyjną nadal stoi wiele wyzwań. W czasie, kiedy pracownicy swobodnie mogli wykonywać swoje obowiązki z wykorzystaniem wielu narzędzi internetowych, uczniowie i studenci mieli tych narzędzi znacznie mniej, a wykorzystywane narzędzia okazywały się mało efektywne. Czas to zmienić!

 

Celem wydarzenia edCAMP jest poszukiwanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych szeroko rozumianej edukacji. W czwartej edycji edCAMPU rozwijane będą pomysły wpisujące się w 1 z 3 ścieżek tematycznych

  • grywalizacja w metodach nauczania,
  • zarządzanie szkołą/ placówką edukacyjną, 
  • pomoce dydaktyczne.

 

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą brać udział w merytorycznych prelekcjach dotyczących modeli biznesowych, sposobów testowania pomysłów biznesowych, projektowania modelu finansowego czy pitchingu. Po każdej z nich będzie czas na pracę własną uczestników, aby dopracowywać swoje projekty. Na zakończenia pierwszego dnia warsztatów, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać historii sukcesu polskiego startupu edukacyjnego Tutlo.   

W czasie drugiego dnia edCAMPU uczestnicy będą pracować z mentorami, którzy pomogą im i doradzą w kwestiach związanych z technologią czy kwestiami biznesowymi. Wśród mentorów tacy eksperci jak: Judyta Węgłowska -  Business Development Director EduLAB, Adam Pluta - Partner Bridge One, Bartosz Śliwa - Aglie Leader Euvic. 

 

To jednak nie wszystko… Dla wybranych uczestników przewidziane są również indywidualne sesje mentoringowe po zakończeniu warsztatów, które będą się odbywać do 10 września. W tym czasie, zespoły będą miały okazję pracować nad udoskonalaniem swoich koncepcji biznesowych, technologicznych i finałowych pitch decków. Efekty swojej pracy zaprezentują w czasie Demo Day, który odbędzie się na żywo w Warszawie 11 września o godz. 17:30.

 

W czasie finału edCAMP 11 września nagrodzone zostaną 3 zespoły, które otrzymają zaproszenie do akceleratora EduLAB, a dla najlepszych przewidziana jest nagroda w postaci udziału w preakceleracji i możliwości zawalczenia o 1 000 000 zł finansowania projektu. Zgłoś się już dziś przez stronę: https://startupacademy.pl/edcamp/

 

Organizatorami wydarzenia są eduLAB oraz Startup Academy. EduLAB to akcelerator, który zapewnia wsparcie w rozwoju pomysłów edtechowych, zarówno poprzez doradztwo i mentoring, wsparcie finansowe, jak i pomoc w znalezieniu pierwszego klienta. Startup Academy to organizacja wspierająca startupy, samorządy lokalne i korporacje w generowaniu i wdrażaniu innowacji na rynek.


 


Zobacz również