Rusza dziesiąta edycja kultowego konkursu dla młodych twórców i twórczyń Papaya New Directors, do tej pory znanego jako Papaya Young Directors. Przez 9 lat konkurs połączony z programem mentoringowym ewoluował do całorocznej, międzynarodowej inicjatywy, stając się jednym z najważniejszych tego typu projektów branżowych w kraju.

„W 9 edycjach programu wzięło udział ponad 12 tys. młodych twórców, którzy wysyłali i  realizowali swoje pomysły dla 50 topowych marek. Dziś wielu z nich rozwija swój talent w branży kreatywnej lub realizuje się reżysersko. Właśnie ze względu na nich, w tej edycji zmieniamy nieco zasady gry. Doceniamy tych, którzy wytrwale i konsekwentnie dążą do celu, rozwijając swój potencjał w krótkich formach, teledyskach czy contencie brandowanym”- mówi Kacper Sawicki, szef Papaya Films.

Do udziału w tej edycji konkursu i realizacji filmów dla znanych marek- partnerów projektu, zostaną zaproszeni twórcy i twórczynie, którzy swoje pierwsze kroki w świecie filmu mają już za sobą, ale jeszcze nie rozwinęli w pełni skrzydeł. Konkurs da im możliwość pokazania swojego potencjału i sprawdzenia się w nowych dla nich formach.

Nie oznacza to, że Papaya New Directors zamyka się na nowe talenty. Nadal każdy młody adept lub adeptka sztuki filmowej może wziąć w nim udział nadsyłając swoje prace i tym samym mieć szansę na realizację filmów dla marek partnerskich. Jeśli nadesłane prace spodobają się jury konkursu, ich autor lub autorka zostaną zaproszeni do przedstawienia pomysłu na scenariusz na zadany temat. O wyborze osoby, która zrealizuje film zadecyduje przedstawiciel marki (partnera). O produkcję filmów zadba zespół producencki Papaya Films.

Zarówno filmy zaproszonych do konkursu twórców jak i tych, którzy sami się do niego zgłosili, będą realizowane na zasadach komercyjnych.

„Ostatnie miesiące spędziliśmy na rozmowach z marketerami zastanawiając się nad kierunkiem rozwoju programu. Nowa formuła konkursu jest więc odpowiedzią dobrze skrojoną do ich potrzeb. To również odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość: nadprodukcję treści i zalew szybkiego, powtarzalnego contentu. Wracamy do wielkich idei i poszerzamy spektrum treści o kolejne gatunki. To wszystko odzwierciedla już dzisiaj zmieniona nazwa projektu." – dodaje Sawicki.

Wszystkie prace stworzone w ramach Papaya New Directors będą miały szansę powalczyć o wyróżnienie podczas finałowej gali wieńczącej konkurs, która odbędzie się pod koniec 2023 roku.

Więcej szczegółów wkrótce i na stronie www.papayanewdirectors.com.


Zobacz również