Sztuczna inteligencja szturmem wdarła się do życia codziennego ludzi. Jej możliwości są wykorzystywane zarówno w medycynie, bankowości, energetyce, jak również w wielu modnych aplikacjach dla młodzieży i nie tylko. Dlatego warto zainteresować się AI oraz NLP. Swoją wiedzę można poszerzyć podczas zbliżającej się konferencji AI&NLP Day 2021. 

 Według raportu fundacji Digital Poland pt. State od Polish AI 2021 Polska znajduje się na 1. miejscu w Europie Środkowo-wschodniej pod względem najlepiej przygotowanych pracowników, zajmujących się Sztuczną Inteligencją. Należy jednak pamiętać, że AI to dziedzina, która rozwija się w bardzo szybkim tempie, więc warto zadbać o to, żeby stale kształcić się w tym temacie. Już niedługo będzie ku temu okazja, gdyż w dniach 23-24 września odbędzie się już 4. edycja konferencji AI & NLP Day. Jest to jedyne w Polsce  wydarzenie, które tak duży nacisk kładzie na tematykę Przetwarzania Języka Naturalnego. 

W tym roku ponownie konferencja odbędzie się w pełni online. W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, w ramach następujących ścieżek tematycznych:

  • ML/AI
  • Big Data/Cloud
  • NLP

Dodatkowo podczas konferencji wystąpią również zwycięzcy konkursu PolEval. 

Podczas pierwszego dnia konferencji odbędą się wystąpienia prelegentów, natomiast drugiego dnia będą miały miejsce warsztaty tematyczne. Z uwagi na to, że cała konferencja odbywa się online, po jej zakończeniu każdy z uczestników otrzyma dostęp do nagrań. 

Całą agendę wydarzenia oraz wszystkich prelegentów znajdziecie na stronie: https://www.nlpday.pl/

Będą dostępne aż trzy rodzaje biletów na konferencję: dostęp do wystąpień, dostęp do wystąpień oraz warsztatów, oraz dostęp Premium, który opórcz wystąpień i warsztatów obejmuje również kurs Masterclass “Przetwarzanie Języka Naturalnego”.

AI&NLP Day 2021 jest organizowane przez Sages - firmę obecną na rynku od 2007 roku, świadczącą usługi szkoleniowe oraz doradcze, w zakresie szeroko pojętym IT oraz Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. 


Zobacz również