Reklamy
Wydarzenia

Odwiedź panel dyskusyjny podczas iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej

Wielkopolska to region o dużym, lecz niewykorzystanym potencjale innowacyjnym. Projekt „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej – kształtowanie i rozwój innowacyjnych kadr w województwie wielkopolskim” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowisk akademickich i biznesowych. Już 29 listopada o godzinie 13.00 w Collegium Minus rozpocznie się panel dyskusyjny, a zgromadzeni goście odpowiedzą na pytanie, jak skutecznie wykorzystać internetową platformę współpracy HiTechPlant w praktyce.

Panel dyskusyjny, połączony z ostatnim spotkaniem grupy testującej funkcjonalność platformy realizowanej w ramach projektu iGPA, będzie poświęcony barierom w komunikacji i współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki i biznesu. Tytuł trwającego od godziny 13.00 spotkania jest przewrotny – „Czy potrafimy zrobić coś razem? Bariery we współpracy i komunikacji pomiędzy sektorem nauki i gospodarki” i nawiązuje do problemów z jakimi borykają się naukowcy i przedsiębiorcy w aspekcie przepływu potencjału innowacyjnego między wskazanymi środowiskami.

Podczas panelu zostanie zaprezentowana platforma HiTechPlant (www.hitechplant.com) powstała w ramach projektu „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej – kształtowanie i rozwój innowacyjnych kadr w województwie wielkopolskim”. Jej nadrzędnym celem jest poprawa przepływu informacji między badaczami i przedsiębiorcami, a także wymiana wyników badań na temat stosowania innowacyjnych rozwiązań w gospodarce.  Uczestnicy panelu dowiedzą się w jaki sposób używać platformy oraz poznają opinie ekspertów i osób testujących. Wśród zaproszonych gości można wymienić m.in. prof. Witolda Hołubowicza, Annę Fedorczuk (WZPP) czy kierownika biura karier UAM, dr. Jacka Radomskiego.

Organizatorzy liczą na obecność osób, które współpracują lub są reprezentantami środowisk akademickich i biznesowych w województwie wielkopolskim, ale także studentów, pracowników naukowych i przedsiębiorców. Podczas panelu uczestnicy otrzymają także poczęstunek, a członkowie grupy testującej zostaną uhonorowani certyfikatem. Przewidziane są również bonusy w postaci loterii wizytówkowej.

Osoby i grupy zainteresowane uczestnictwem w panelu dyskusyjnym pt. „Czy potrafimy zrobić coś razem? Bariery we współpracy i komunikacji pomiędzy sektorem nauki i gospodarki” prosimy o kontakt telefoniczny, pod numerem telefonu 698-913-256 lub elektronicznie na adres poznan@kombinatorium.pl

Wydarzenie organizowane pod patronatem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego (WZPP).

Reklamy