Reklamy
Wydarzenia

Relacja z konferencji Mobile Solutions

19 lutego w Warszawie odbyła się premierowa edycja konferencji „Mobile Solutions” zorganizowana przez firmę Platinium Cast. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z technologią mobilną.

Liczne grono uczestników dowiedziało się jakie zalety płyną z korzystania  z mobilnych urządzeń, ale również na co trzeba uważać podczas pracy z newralgicznymi danymi.

Podczas konferencji Małgorzata Darowska  z kancelarii Salans odniosła się do aspektów prawnych związanych z urządzeniami  mobilnymi. Tomasz Wodziński (reprezentant firmy Borland )w swoim wystąpieniu poruszył tematykę optymalizacji kosztów wytwarzania najwyższej jakości oprogramowania aplikacji mobilnych.  Rafał Czupryński  z firmy Microsoft krok po kroku przedstawił funkcjonalności  Windows Phone.

 

 

Poruszony został także temat zagrożeń – odniósł się do niego Maciej Ziarek reprezentujący Kaspersky Lab. Strategie i najlepsze praktyki wdrażania rozwiązań mobilności korporacyjnej były głównym zagadnieniem wykładu Chris’a Rottner’a  z Air Watch. Natomiast do tematu aplikacji transakcyjnych i mobilnej bankowości odniósł się  Paweł Skrzyński z 1APP S.A..

 

 

Podczas konferencji zaprezentowała się także firma Saba Serwis. Przedstawiono również wyniki badań potencjału rozwojowego mobile online przeprowadzone przez IAB Polska – analizą, których zajął się podczas konferencji Paweł Kolenda. Michał Sztąberek  z Prevent Magazine odpowiedział na pytanie dotyczące  regulacji  wykorzystywania urządzeń mobilnych w polityce bezpieczeństwa. na zakończenie konferencji Łukasz Kłosowski z GoMobi.pl przeanalizował najlepsze polskie przykłady kampanii reklamowych z wykorzystaniem narzędzi mobilnych.

 

 

Pośród ponad 120 uczestników rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Znak Litera Nova, Kaspersky Lab oraz Stowarzyszenie Cloud Security Alliance.

Reklamy