Aktualności

Adobe kupuje serwis ze zdjęciami Fotolia

Firma Adobe (Nasdaq: ADBE) ogłosiła dzisiaj, że zawarła porozumienie mające na celu nabycie będącego w prywatnych rękach serwisu Fotolia, wiodącego banku zdjęć, obrazów cyfrowych i klipów wideo HD na licencji royalty-free za około 800 milionów $. Fotolia będzie zintegrowana z Adobe Creative Cloud, dając aktualnym i przyszłym członkom Creative Cloud możliwość dostępu i zakupu z bazy ponad 34 mln zdjęć i wideo, tym samym znacznie upraszczając i przyspieszając proces projektowania. Akwizycja serwisu Fotolia potwierdza wiodąca rolę Creative Cloud jako aktywnego i pełnego życia rynku dla kreatywnych, gdzie można kupować zasoby i usługi, jak również zaprezentować swój talent odbiorcom z całego świata. Adobe planuje także kontynuować działalność serwisu Fotolia jako samodzielnej usługi, dostępnej dla każdego.

“Zakup serwisu Fotolia wzmocni dominującą rolę Creative Cloud jako platformy dla kreatywnych”, powiedział David Wadhwani, senior vice president Digital Media, Adobe. “Creative Cloud staje się dla społeczności artystycznej docelowym rynkiem dostępu do zdjęć, wideo, czcionek i kreatywnego talentu, dzięki kluczowym usługom kreatywnym jak Fotolia i naszym nowym możliwościom związanym z Creative Talent Search.”

Adobe Creative Cloud, z ponad 3,4 mln członków, jest wiodącym narzędziem desktopowym, z szeregiem komplementarnych aplikacji mobilnych, treściami szkoleniowymi, zasobami twórczymi i usługami oraz gotowym dostępem do dynamicznej społeczności. Creative Cloud zmienia proces czerpania inspiracji przez kreatywnych i dostarczania ich najlepszych prac, a dzięki zmianom i nowym możliwościom, takim jak Creative Talent Search, wartość Creative Cloud cały czas rośnie. Po zakończeniu procesu kupna, Adobe planuje zintegrować dostawę i zakup zasobów stockowych do Creative Cloud.

„Bycie częścią rodziny Adobe jest spełnieniem marzeń dla zespołu Fotolia. Naszym celem jest jak najszybsza realizacja wizji, aby stać się najlepszą przestrzenią dla artystów, gdzie będą tworzyć własny biznes oraz docelowym miejscem dla projektantów, w którym znajdą wspaniałą pracę kreatywną”, powiedział Oleg Tscheltzoff, założyciel i prezes Fotolia.

Założony w 2004 roku, z siedzibą w Nowym Jorku, Paryżu i Berlinie, pozostający w prywatnych rękach bank zdjęć Fotolia jest własnością Kohlberg Kravis Roberts & Co. LP, TA Associates and management. Obecnie serwis Fotolia działa w 23 krajach i posiada strony internetowe w 14 językach.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie pierwszego kwartału fiskalnego 2015 r. Adobe, podlega pewnym regulacjom i zwyczajowym warunkom zamknięcia. Potencjalny wpływ finansowy dla Adobe z tej transakcji nie jest zawarty w celach finansowych, dostarczonych przez firmę, czy nowych celach ujawnionych w ramach wyników finansowych firmy Adobe, wydanych w dniu 11 grudnia 2014 roku. Do momentu zakończenia transakcji, każda z firm będzie nadal działać niezależnie. CEO Fotolia Oleg Tscheltzoff, nadal będzie prowadzić zespół Fotolia w ramach działań biznesowych Adobe Digital Media.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com