Aktualności

Bardzo dobry kwartał SIMPLE

SIMPLE, technologiczna spółka specjalizująca się we wdrożeniach systemów klasy ERP i zaawansowanych rozwiązań IT wypracowała w trzecim kwartale 2015 r. przychody na poziomie 12,7 mln zł osiągając tym samym wzrost o 39% w porównaniu do ubiegłego roku. Tonajlepszy trzeci kwartał w ostatnich latach w działalności Spółki.

W trzecim kwartale SIMPLE zakończyło i rozliczyło m.in. największe w ostatnich latach przedsięwzięcie z zakresu informatyzacji uczelni w Polsce – projekt „ePRz – otwarta platforma e-usług zintegrowana z systemem informatycznym nowej generacji” w Politechnice Rzeszowskiej o wartości 11,5 mln zł.

W ramach zrealizowanego projektu Spółka  uruchomiła interaktywną, elektroniczną platformę e-usług dla społeczeństwa informacyjnego w tym społeczeństwa województwa podkarpackiego. Elementy związane z dydaktyką, obiegiem dokumentów, działalnością naukowo-badawczą prowadzoną lub koordynowaną przez PRz, a także logistyka oraz kadry i płace, zostały zintegrowane w jednym systemie. Wdrożone 23 usługielektroniczne, pozwoliły Uczelni wypracować jednolite standardy dotyczące przepływu informacji wewnątrz Politechniki, jak też wymiany z odbiorcami zewnętrznymi.

Ponadto, specjaliści Spółki zakończyli także duże projekty realizowane m.in. dla Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku o wartości 8 mln zł oraz w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej o wartości prawie 4 mln zł.

Finalizacja prac wdrożeniowych w znaczących kontraktach wpłynęła pozytywnie na zysk z działalności operacyjnej, który w trzecim kwartale wyniósł 1,4 mln zł i jest aż o 98% wyższy od EBIT odnotowanego w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

– Realizacja tak dużych przedsięwzięć oczywiście znajduje odzwierciedlenie w naszych wynikach, daje nam także bardzo dużą przewagę konkurencyjną.

Dostarczamy kompleksowe i rozbudowane systemy dla największych przedsiębiorstw i instytucji w kraju, co zapewnia nam najlepsze świadectwo naszych kompetencji. Dla przykładu w bieżącym roku podpisaliśmy umowę na wdrożenie systemu informatycznego z przedstawicielem branży zbrojeniowej. Projekty realizowane dla tego segmentu wymagają nie tylko dobrej oferty produktowej, ale przede wszystkim odpowiedniego doświadczenia. W wielu postępowaniach ofertowych konkurujemy z międzynarodowymi koncernami i to zarówno pod względemfunkcjonalności naszych produktów, jak i ceny – komentuje Przemysław Gnitecki, Prezes Zarządu SIMPLE S.A.

W kolejnych kwartałach SIMPLE chce skupić się na umacnianiu pozycji lidera wśród krajowych dostawców rozwiązań ERP. Dodatkowo, do sprzedaży trafią nowe rozwiązania w chmurze obliczeniowej przygotowane zarówno dla rynku publicznego jak i komercyjnego. Spółka chce zwiększyć także swoje udziały w segmencieMŚP. Jeszcze w tym rok na rynek trafi nowy system dedykowany potrzebom małych firm, dla których SIMPLE przygotowało specjalny produkt – sBIZNES, w zakresie którego zanotowało już pierwsze sprzedaże.

SIMPLE

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com