Reklamy
Aktualności

Brytyjska platforma crowdfundingowa startuje w Polsce

W Polsce rozpoczyna swoją działalność Crowdcube.pl – platforma crowdfundingu udziałowego (inwestycyjnego) działająca od 2011 roku w Wielkiej Brytanii. Płatforma łączy właścicieli ciekawych projektów biznesowych szukających kapitału na ich realizację z potencjalnymi inwestorami – zarówno osobami prywatnymi, jak i firmami, dając możliwość zainwestowania kwoty min. 50 zł w zamian za udziały we wspieranym przedsięwzięciu. Oferta Crowdcube pozwala na pozyskanie przez przedsiębiorców środków od inwestorów w ciągu 60 dni.

– Crowdcube w Wielkiej Brytanii odniósł ogromny sukces. W ciągu niespełna 3 lat działalności przedsiębiorcy szukający środków finansowych na dalszy rozwój przedsięwzięć biznesowych – w tym sami założyciele Crowdcube – pozyskali łącznie ok. 25,4 miliona funtów od ponad 72 tysięcy zarejestrowanych na Crowdcube inwestorów, finansując 121 przedsięwzięć biznesowych. Jako spółka-córka będziemy czerpać z doświadczeń naszego brytyjskiego założyciela, jednocześnie dbając o pełną adekwatność modelu biznesowego do polskich realiów i norm prawnych – podkreśla Radosław Ziętek, prezes Crowdcube Polska.

Potencjalnych inwestorów może natomiast odstraszyć duże ograniczenie funkcjonalności dla niezalogowanych użytkowników. Bez założenia konta na Crowdcube.pl niemożliwe jest nawet przeczytanie opisu projektu.

Reklamy