Aktualności

Brytyjska platforma crowdfundingowa startuje w Polsce

W Polsce rozpoczyna swoją działalność Crowdcube.pl – platforma crowdfundingu udziałowego (inwestycyjnego) działająca od 2011 roku w Wielkiej Brytanii. Płatforma łączy właścicieli ciekawych projektów biznesowych szukających kapitału na ich realizację z potencjalnymi inwestorami – zarówno osobami prywatnymi, jak i firmami, dając możliwość zainwestowania kwoty min. 50 zł w zamian za udziały we wspieranym przedsięwzięciu. Oferta Crowdcube pozwala na pozyskanie przez przedsiębiorców środków od inwestorów w ciągu 60 dni.

– Crowdcube w Wielkiej Brytanii odniósł ogromny sukces. W ciągu niespełna 3 lat działalności przedsiębiorcy szukający środków finansowych na dalszy rozwój przedsięwzięć biznesowych – w tym sami założyciele Crowdcube – pozyskali łącznie ok. 25,4 miliona funtów od ponad 72 tysięcy zarejestrowanych na Crowdcube inwestorów, finansując 121 przedsięwzięć biznesowych. Jako spółka-córka będziemy czerpać z doświadczeń naszego brytyjskiego założyciela, jednocześnie dbając o pełną adekwatność modelu biznesowego do polskich realiów i norm prawnych – podkreśla Radosław Ziętek, prezes Crowdcube Polska.

Potencjalnych inwestorów może natomiast odstraszyć duże ograniczenie funkcjonalności dla niezalogowanych użytkowników. Bez założenia konta na Crowdcube.pl niemożliwe jest nawet przeczytanie opisu projektu.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com