Aktualności

Do 1 mln zł finansowania od Hedgehog Fund dla startupów e-commerce

Pojawiła się nowa szansa dla innowacyjnych projektów e-commerce. Hedgehog Fund zapewni finansowanie do 1 mln złotych dla startupów rozwijanych w Laboratorium Innowacji Grupy Unity.

Laboratorium Innowacji to projekt Grupy Unity mający na celu wsparcie najlepszych pomysłów z obszaru szeroko pojętego e-commerce. Partnerstwo z Hedgehog Fund oznacza dodatkowe możliwości wsparcia finansowego dla projektów realizowanych w ramach Laboratorium.

– Uruchomiliśmy Laboratorium Innowacji, bo chcemy wspólnie z pomysłodawcami rozwijać najlepsze projekty wspierając je wiedzą, doświadczeniem biznesowym i kompetencjami sprzedażowymi dla sektora B2B. Strategiczne wsparcie Hedgehog Fund daje nam unikalne know-how z branży inwestycyjnej i dodatkowy dostęp do kapitału, tak potrzebny w przypadku szybko rosnących biznesów w branży e-commerce – mówi Tomasz Wesołowski, Członek Zarządu Grupy Unity

Koncepcja Laboratorium jest połączeniem najlepszych praktyk tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, akceleratorów innowacji i doświadczeń Aniołów Biznesu. Na wsparcie liczyć mogą zarówno projekty we wczesnej fazie rozwoju, jak i dojrzałe biznesy zainteresowane możliwościami wsparcia kapitałowego, lub wspólnych działań rynkowych. W ramach Laboratorium Innowacji projekty dostaną nie tylko wiedzę i wsparcie merytoryczne, możliwość dostępu do największych Klientów w branży, ale także bezpośrednie finansowanie.

– E-commerce jest bardzo perspektywicznym segmentem rynku, a poprzez doświadczenia naszych partnerów wiemy, że możemy wnieść do rozwoju projektów z tego obszaru konkretną wiedzę i potrzebny kapitał. Sami bowiem z powodzeniem rozwijaliśmy biznesy internetowe. Jesteśmy funduszem inwestującym prywatne pieniądze w projekty technologiczne. Oczekujemy mniejszościowych udziałów, za inwestycje do miliona złotych – wyjaśnia Marcin Zabielski, Partner Zarządzający funduszu Hedgehog Fund.

Pomysły i projekty w pierwszej fazie działania Laboratorium Innowacji można zgłaszać do 31 grudnia 2014 na stronie http://lab.unity.pl/

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com