DRAGO entertainment rozpoczęło oficjalny proces przeniesienia akcji spółki z rynku NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie. Do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wpłynął właśnie Prospekt krakowskiej spółki. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. Dołączenie do grona podmiotów notowanych na głównym parkiecie to jeden z kamieni milowych w strategii DRAGO entertainment.

Do obrotu mają trafić wszystkie akcje DRAGO entertainment S.A., tj. 1.085.655 akcji zwykłych na okaziciela.

- Po kilku miesiącach przygotowań zbliżamy się do przejścia na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Termin debiutu oczywiście zależy od  Komisji Nadzoru Finansowego. Dołożymy oczywiście wszelkich starań, aby sprawnie przejść postępowanie przed organem nadzoru. Jesteśmy w pełni gotowi do zdobycia kolejnego poziomu skalowania naszej działalności, a obecność na głównym parkiecie z pewnością zwiększy ekspozycję naszej firmy i poszerzy grono nowych akcjonariuszy, w tym inwestorów instytucjonalnych i zagranicznych. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment.

Polski deweloper zadebiutował na rynku NewConnect 28 kwietnia 2021 roku, a przejście na główny parkiet GPW w Warszawie to jedno z założeń w strategii spółki na lata 2021 – 2023. Środki na rozwój Studia pochodzą z dwóch ofert publicznych akcji.

- Posiadamy stabilną sytuację finansową oraz środki finansowe wystarczające na realizację obecnie tworzonych projektów, dlatego procesowi wejścia na rynek regulowany nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji. – dodaje Joanna Tynor.

Najbardziej dochodowym tytułem studia jest gra Gas Station Simulator. Globalna premiera produkcji w sklepie Steam odbyła się 15 września 2021 r. Budżet produkcyjny zwrócił się jej twórcom w zaledwie 1,5 godziny od premiery. W pierwszej dobie od rozpoczęcia sprzedaży, projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Tytuł trafił już do ponad 1 mln graczy na całym świecie – w wersji  na PC, PlayStation, Xbox One oraz Nintendo Switch.

- Pracujemy nad kilkoma tytułami, przy jednoczesnym rozwoju naszego flagowego produktu, jakim jest Gas Station Simulator. Skupiamy się na monetyzacji gry i maksymalizacji zysków. Niedawno gra otrzymała wersje na macOS oraz nowy update, który zawierał m.in. świąteczne akcenty, co pozytywnie wpłynęło na aktywność graczy – komentuje Lucjan Mikociak, vice CEO w DRAGO entertainment.

Team DRAGO entertainment pracuje na kilkoma odrębnymi tytułami z uniwersum Gas Station Simulator. Mowa o grze Road Diner Simulator, której fabuła rozegra się po drugiej stronie Route 66, naprzeciwko stacji benzynowej. Nowością będzie powiązanie obu gier lokalizacją oraz wprowadzenie do rozgrywki wspólnych elementów z Gas Station Simulator i Road Diner. Kolejną produkcją z serii, która zostanie osadzona w tym uniwersum będzie Motel Simulator. Twórcy zapowiadają, że także w tym świecie znajdą się elementy wspólne z Gas Station Simulator i Road Diner.

Zespół DRAGO entertainment to także autorzy takich gier jak: Food Truck Simulator oraz Winter Survival. Pierwszy zadebiutował na Steam 14 września 2022 r. Projekt docelowo trafi także na urządzenia PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Za wykonanie i wydanie gry w wersjach konsolowych odpowiadać będzie Ultimate Games S.A. Drugi projekt, w postaci Winter Survival, obecnie jest w fazie zaawansowanej produkcji. Twórcy gry chcą by na rynek przed premierą jej pełnej wersji, w ręce graczy najpierw trafił darmowy prolog, a następnie wersja Early Access. Wspomniany prolog zostanie udostępniony już 6 lutego br., podczas rozpoczęcia Festiwalu Steam Next Fest.


Zobacz również