Aktualności

Działa już pierwsze Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Konica Minolta

Europejskie Centrum Badań i Rozwoju (R&D) firmy Konica Minolta powstało w Brnie w Czechach. Głównym jego zadaniem jest wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań w dziedzinie automatyzacjidanych, cyfrowych środowisk pracy, systemów druku 3D i elektroniki.

To pierwszy tego typu ośrodek w Europie i jeden z trzech istniejących na świecie. Europejskie Centrum Badań i Rozwoju Konica Minolta jest odpowiedzialne za rozwój technologiczny oraz wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań w oparciu o informacje zgromadzone przez Konica Minolta Business Innovation Centre (BIC).

R&D to pierwszy tego typu ośrodek w Europie i jeden z trzech istniejących na świecie (Tokyo, San Francisco). Jego zespół jest odpowiedzialny za badania i rozwój w obszarze systemów inteligentnych czujników, automatyzacji danych, semantycznej analizy danych oraz automatyzacji cyfrowych środowisk pracy. Będzie także koncentrował się na badaniach w dziedzinie urządzeń i systemów druku 3D oraz nowych urządzeń medycznych. Nowa generacja produktów, które zostaną opracowane przez Centrum znajdzie się w globalnejofercie Konica Minolta.

To już druga inwestycja Konica Minolta w Czechach. W marcu tego roku powołane zostało także w Brnie Centrum Informacji Klienta (Client Briefing Centre), którego celem jest poszukiwanie możliwości biznesowych, gromadzenie pomysłów i zbieranie informacji o potrzebach klientów. Oba ośrodki planują zatrudnienie ponad 100 specjalistów branży IT w ciągu kilku kolejnych lat.

Powstanie Centrum Badań w Europie jest pierwszym krokiem w kierunku szerszej, globalnej strategiikorporacyjnej Konica Minolta w dziedzinie rozwoju. Planowane jest również otwarcie kolejnych ośrodków R&D w Londynie i Berlinie oraz Monachium, który to ma koncertować się z kolei na technologiach medycznych.

Tworzenie na całym świecie centrów badań i rozwoju oraz centrów innowacji w biznesie stanowi istotny element strategii firmy Konica Minolta, oferującej innowacyjne produkty i usługi.

Konica Minolta

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com