Aktualności

E-commerce: co kupowali Polacy w 2012 roku?

Polacy w Internecie najczęściej kupują produkty do domu i ogrodu. Jak pokazują najnowsze dane Nokaut.pl, kategoria Dom i ogród skupiła w minionym roku średnio o ponad 30% więcej zainteresowania użytkowników niż Komputery czy Sprzęt AGD.

Zgodnie z opublikowanymi w grudniu 2012 roku danymi Nokaut.pl, dokonując zakupów w sieci możemy zaoszczędzić nawet do 46% ceny produktów. Tak duże oszczędności możliwe są przy zakupie sprzętu RTV czy AGD.

Z danych porównywarki cen Nokaut.pl wynika, iż najaktywniejszymi internetowymi kupującymi byli mieszkańcy województwa Mazowieckiego. Niemal co czwarty internauta poszukujący ciekawych ofert za pomocą Nokaut.pl pochodził właśnie z tego regionu.

Kolejne miejsca w rankingu przypadło województwu: śląskiemu (13,02%), wielkopolskiemu (9,76%), małopolskiemu (9,51%) oraz dolnośląskiemu (7,72%). Najmniej aktywni okazali się mieszkańcy województwa: podlaskiego (1,95%), lubuskiego (1,42%) oraz opolskiego (1,40%).

Zgodnie z danymi Nokaut.pl, najczęściej poszukiwanym produktem w 2012 roku był smartfon Samsung Galaxy SIII i9300. Wśród 10 najpopularniejszych przedmiotów w ramach porównywarki cen prym wiodła elektronika, w tym przede wszystkim telefony, konsole do gier oraz aparaty.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com