Aktualności

Ekspresowe przelewy internetowe zwiększają sprzedaż

Firma PayU podsumowała pierwszy kwartał działania usługi PayU Express, w ramach której użytkownicy konta PayU mogą dokonywać w Internecie płatności jednym kliknięciem.

Skrócenie płatności przelewem z kilkunastu kliknięć do jednego kliknięcia w koncie PayU spowodowało wzrost liczby zakończonych transakcji w sklepach internetowych średnio o 7-10%. Z kolei aż 93% użytkowników, którzy raz wykonali płatność PayU Express decyduje się skorzystać z niej ponownie i rezygnuje z płatności zwykłym e-przelewem.

Aby zlecić zwykły e-przelew należy zalogować się do bankowości internetowej, tam przejść przez kilka ekranów, a na koniec przepisać hasło wysłane w postaci SMSa, by zatwierdzić płatność. Nie jest to ani szybkie, ani wygodne rozwiązanie. Skróciliśmy więc ten proces do jednego kliknięcia i tak powstał nowy standard e-przelewu – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

Na razie usługę PayU Express udostępniają jedynie Alior Bank i Alior Sync. Wojciech Czajkowski zapewnia natomiast, że negocjacje z kilkoma kolejnymi bankami są na zaawansowanym etapie, a rozmowy prowadzone są z większością podmiotów z polskiego rynku.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com