IdoSell wdraża nową usługę Express Checkout. Ma ona skracać ścieżkę zakupów i zwiększać konwersję merchantów. Dzięki niej klienci sklepów internetowych obsługiwanych przez tę polską platformę będą mogli płacić za zakupy za pomocą jednego kliknięcia.

Nowa forma składania zamówienia, czyli Express Checkout, to mechanizm znany dotychczas z serwisów typu marketplace. Do tej pory jednak nie oferowała go żadna polska platforma sklepowa typu SaaS. Express Checkout będzie działał na zasadzie synergii sklepów, które korzystają z platformy IdoSell. Oznacza to, że dane logowania będą zapamiętywane automatycznie w każdym z nich. Dzięki temu konsumenci, za pomocą jednego kliknięcia, będą mogli dokonywać szybkich zakupów w sklepach internetowych IdoSell.

- Nadrzędną misją IdoSell jest zwiększanie sprzedaży naszych merchantów. Z uwagą śledzimy również oczekiwania klientów sklepów internetowych. Serwisy typu marketplace przyzwyczaiły konsumentów do tego, że mogą robić zakupy za pomocą jednego kliknięcia. Długi proces zakupowy coraz bardziej zniechęca kupujących. Z badań prowadzonych przez nas i zewnętrzne podmioty wynika, że aż 62 proc. klientów rezygnuje z zakupu, jeżeli proces składania zamówienia zajmuje więcej niż 2 minuty. Usługa Express Checkout jest odpowiedzią zarówno na zmieniające się oczekiwania konsumentów, jak i na potrzeby merchantów – wyjaśnia Michał Tykarski, Wiceprezes IAI S.A.

Express Checkout od IdoSell zapewni kupującym możliwość szybkiego i bezpiecznego dostępu do konta w e-sklepie z weryfikacją przez kod sms lub e-mail. Niedługo IdoSell doda do usługi kolejne usprawnienie – weryfikację tożsamości poprzez biometrię w smarfonach.

Nowa usługa będzie dostępna dla wszystkich merchantów, którzy korzystają z usług platformy sklepowej IdoSell.


Zobacz również