Reklamy
Aktualności Biznes

Giganci polskiego e-commerce powołują e-Izbę

Właściciele największych firm polskiego sektora e-commerce, w tym Empik.pl, Merlin.pl, Fly.pl, Skąpiec.pl, Nokaut.pl, PayU czy Grupy Allegro, zdecydowali o powołaniu Izby Gospodarki Elektronicznej, zwanej „e-Izbą”. Firmy współpracują pod nazwą e-Commerce Polska.

Główną przyczyną powołania do życia Izby Gospodarki Elektronicznej jest zwiększający się wpływ zmian legislacyjnych na przedsiębiorców działających w Internecie. Pomysłodawcy chcą pomóc w wypracowaniu wyważonych rozwiązań prawnych, służących równocześnie interesom przedsiębiorców, konsumentów i instytucji państwowych.

E-Izba będzie reprezentować branżę internetową, start-upy oraz podmioty z tradycyjnych gałęzi gospodarki świadczące swoje usługi drogą elektroniczną.

Póki co E-Izba jest organizowana w Polsce, ale osiągnęła już wstępne porozumienia w zakresie współpracy z firmami i organizacjami europejskimi.

Zanim formalnie powstanie e-Izba (start planowany jest na początek 2013 roku), przedsiębiorcy mogą dołączyć do inicjatywy poprzez Klub e-Gospodarki, działający przy Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej.

Reklamy