Reklamy
Aktualności

InPost w Czechach – umowa ‘na wyłączność’ z IN TIME

Wzorem Słowacji, Grupa Integer.pl wdraża Paczkomaty na terenie Czech w modelu ‘na wyłączność’. Strategicznym partnerem biznesowym spółki jest IN TIME – wiodący gracz rynku kurierskiego w sektorze B2B. Implementacja sprawdzonej już formuły rozwoju sieci Paczkomatów InPost zagwarantuje Grupie Integer.pl nie tylko stałe przychody z dzierżawy skrytek, ale również – dzięki minimalnym, gwarantowanym progom zapełnienia urządzeń – w pełni zabezpiecza koszty utrzymania sieci już od momentu wdrożenia usługi na danym rynku.

Czeska ofensywa Grupy Integer.pl zakłada docelowo rozlokowanie minimum 150 Paczkomatów InPost, z czego już około 100 maszyn zostanie wdrożonych do końca 2013 roku. Dotychczas polski operator uruchomił na terenie Czech 70 automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, a 21 z nich jest zlokalizowanych w sklepach sieci Kaufland – z którymi Grupa Integer.pl podpisała wieloletnie umowy o współpracy.

Wszystkie Paczkomaty InPost na terenie Czech funkcjonować będą w modelu ‘na wyłączność’ wynajmu skrytek przez IN TIME. Klienci czeskich sklepów internetowych będą mogli korzystać z opcji odbioru przesyłek z Paczkomatów InPost jeszcze w I półroczu 2013.

– Czeski rynek e-commerce jest niezwykle perspektywiczny, dlatego jesteśmy przekonani, że daje nam on wiele możliwości rozwoju usług paczkomatowych. Jego potencjał stanowi nie tylko ponad 7,4 milionowa baza użytkowników Internetu, ale także ogromna liczba e-sklepów. Szacuje się, że w 2011 roku w Czechach działało około 21 tysięcy tego typu podmiotów. Dobre wyniki w e-handlu Czechy osiągają dzięki temu, że zakupy internetowe robi ponad 60% mieszkańców. Tym samym jesteśmy pewni szybkiego sukcesu w zakresie rozwoju sieci Paczkomatów InPost za południową granicą – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Dodaje, że głównym powodem robienia zakupów przez Internet jest w przypadku Czechów ‘wygoda’, a nie, jak w Polsce – oszczędność. Dodatkowo, czeskie e-sklepy generują większy obrót niż platformy aukcyjne. Jest to sytuacja skrajnie odmienna niż w Polsce, a średni koszyk zakupów Czechów jest  o 25% większy niż polskich e-konsumentów.

– Pod pewnymi względami można uznawać czeski rynek e-commerce za bardziej perspektywiczny do prowadzenia biznesu niż polski e-handel – konkluduje Brzoska.

Równolegle do wzmożonej ekspansji w Czechach, Grupa Integer.pl rozpoczęła wdrażanie Paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Do końca 2013 roku spółka rozlokuje aż 2.000 urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, uwzględniając 200 automatów, które już funkcjonują w UK. Jednocześnie tylko w 2013 roku – w ramach 4-letniego programu inwestycyjnego, realizowanego wspólnie z PineBridge Investments – Grupa Integer.pl uruchomi około 3.400 nowych Paczkomatów na całym świecie, przeznaczając na ten cel około 65 mln euro w skali roku. Plany w tym zakresie obejmą – poza Wielką Brytanią – m.in. Francję, Węgry, Turcję, Norwegię i Szwecję. Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat Paczkomaty InPost mogą pojawić się również w obu Amerykach, a potem także w Azji. Całościowo inwestycje w rozwój sieci szacowane są nawet na miliard euro.

Reklamy