Reklamy
Aktualności

IQ Partners: dwie nowe spółki w portfelu

GoWorld i SocialPhoto to numer 55. i 56. w portfolio IQ Parnters. Obie spółki są na etapie seed, fundusz za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub objął po 49,99% udziałów w każdej z nich.

GoWorld to projekt internetowej platformy płatniczej umożliwiającej szybkie przelewy zagraniczne on-line. Swoje usługi zaoferuje przede wszystkim osobom pracującym za granicą i przesyłającym pieniądze do kraju, a także do firm rozliczających się z kontrahentami w obcych walutach. System dla klientów firmowych będzie zbudowana w oparciu o system informatyczny klasy ERP, który umożliwi dokonywanie zaawansowanych transferów finansowych na zasadach bankowości elektronicznej po zdecydowanie niższych kosztach.

SocialPhoto zbuduje usługę dla użytkowników smartphone’ów – tworzenie, przechowywanie oraz dzielenie się zdjęciami w kręgach znajomych. Projekt chce wypłynąć na trendach społecznościowych i połączyć istniejące już na rynku możliwości oferowane przez aplikacje typu Instagram, Picasa, Hipstamatic, Facebook. Ostatecznie, powstać ma pełen ekosystem SocialPhoto, na który składać się będą aplikacje mobilne na platformach Android, iOS, oraz Metro UI.

W obu spółkach IQ Partners objęło za pośrednictwem Ventures Hub po 49.99% udziałów. Zainwestowane w nowe spółki środki pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1, z którego dofinansowanie na łączną kwotę prawie 40 mln złotych wehikuły funduszu pozyskały w 2009 roku. Zarząd IQ Partners nie ujawnia kwot nowych inwestycji, na początku roku zapowiadał jednak, że do jego końca zainwestuje ok. 8-9 mln złotych w nowe projekty z obszarów internet, mobile, e-commerce oraz IT.

Reklamy