Reklamy
Aktualności

Jankowski: chcesz coś osiągnąć? Pracuj!

Młodzi ludzie narzekają, że nie ma dla nich pracy, że są wyzyskiwani. Ale jak ma być, skoro większość na pracę nie ma najmniejszej ochoty? O leniwych praktykantach pisze Jacek Jankowski, CEO Advergames.

Czasami ręce opadają. Dookoła słyszę od młodych ludzi, takich na studiach lub zaraz po ich skończeniu, jak trudno jest teraz znaleźć pracę, jakie to są wymagania pracodawców, jacy Ci biedni studenci są wyzyskiwani. Mam trochę inne odczucie, w ostatnim roku próbowałem (to dobre słowo) wyszkolić na praktykach kilkanaście osób z dobrych polskich uczelni.

Jakie było moje zaskoczenie, gdy część z osób, które przeszły sito selekcji po prostu nie starały się pracować (i nie było to podawanie kawy, tylko normalne zadania związane z działaniem agencji interaktywnych czy reklamowych), nie przychodziły do biura, zapominały o zleconych i zapisanych zadaniach.

Na szczęście w gronie praktykantów znalazły się perełki, które z radością poleciłem kolejnym pracodawcom, lub nawet znalazłem dla nich miejsce w strukturach firm.

Powiem szczerze, wkurza mnie to, jak młodzi narzekają, a jak przyjdzie co do czego to po prostu nie chce im się robić. Młodzi, nie dziwcie się, że koledzy i koleżanki ze studiów mogą coś osiągnąć, jeśli wam nie chce się nawet odbyć 160 godzinnych praktyk.

Jacek Jankowski

CMO at Mobile Wings Interactive

jacekjankowski.pl

 

I tym – celnym jak cios Witalija Kliczki – tekstem Jacka Jankowskiego, chcemy Was zachęcić do większej interakcji z Proseedem. Macie coś ciekawego do powiedzenia? Jasne, że macie. Coś Wam przeszkadza, coś cieszy, coś inspiruje? Ba! Żeby to jedno. Piszcie, nasze łamy są naprawdę otwarte dla ciekawych opinii. Forma, długość – dowolne. A najlepiej kontaktować się tym tajnym kanałem: news@proseedmag.pl

Reklamy