W 2013 r. kobiety zajmowały jedynie 11% stanowisk w obszarze cyberbezpieczeństwa, jednak już w 2020 r. - według raportu ISC2 Women in Cybersecurity - stanowiły one już 24% pracowników zajmujących się tym zagadnieniem. Pomimo tego, że coraz więcej kobiet zajmuje stanowiska, od działów R&D po inżynierię, wciąż daleko do zniwelowania różnic między płciami.

Aby osiągnąć cel, jakim jest organizacja bardziej zrównoważona pod względem płci, firma Check Point Software, będąca jednym z liderów rynku bezpieczeństwa cybernetycznego, uczestniczy w różnych konferencjach i wydarzeniach promujących różnorodność płci w celu rekrutacji kandydatek. Firma stworzyła również programy mentoringowe, takie jak Women Mentoring Program, będący kampanią rozwoju przywództwa dla przyszłych liderek lub realizowany w USA program FIERCE Mentorship.

Program Mentoringu Kobiet prowadzony w regionie EMEA co sześć miesięcy. Polega on na powołaniu doświadczonej menedżerki lub liderki działu, której celem jest pokierowanie mniej doświadczoną podopieczną. Realizowany jest jako partnerstwo w zakresie uczenia się i kształtowania rozwoju z dwukierunkową wymianą wskazówek i poradnictwa.

Kolejną podjętą inicjatywą jest program FIERCE Mentorship, którego celem jest umożliwienie młodym kobietom zaangażowania się w cyberbezpieczeństwo. To swego rodzaju forum współpracujące z lokalnymi społecznościami i programami, zapewniające innowacyjne działania, które inspirują dziewczęta do wyboru i kontynuowania kariery związanej z cyberbezpieczeństwem.

- W Check Point Software zawsze byliśmy bardzo zaangażowani nie tylko w równouprawnienie, ale także w przełamywanie uprzedzeń w miejscu pracy, podczas zatrudniania, szkolenia i oceny naszych pracowników. W tym celu prowadzimy specjalne programy poświęcone rozwojowi karier wszystkich naszych pracowniczek. Wdrożyliśmy wysokowydajny program mentoringowy rozwijający kariery kobiet oraz program ukierunkowany na rozwój przywództwa przyszłych menedżerek – powiedziała Maya Horowitz, wiceprezes ds. badań w Check Point Software.

Check Point Software dąży do zwiększenia reprezentacji kobiet, promując kampanie i partnerstwa z licznymi  organizacjami w celu zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach związanych z technologią. Obecnie ponad połowę najwyższego kierownictwa firmy Check Point stanowią kobiety. Kobiety pełnią rolę Chief Product Officer (CPO), Chief Financial Officer (CFO), Chief Operating Officer (COO) i Chief Commercial Officer (CCO).

- To właśnie wybitne kobiety stanowiły klucz do naszego sukcesu, już od momentu powstania firmy Check Point. Cieszę się, że kontynuujemy tę ważną tradycję. – powiedział Gil Shwed, założyciel i dyrektor generalny Check Point Software.


Zobacz również