Aktualności

Kodeks w pracy – blog tematyczny kancelarii Wierzbowski Eversheds

Dedykowany przede wszystkim pracodawcom serwis poprowadzą prawnicy z zespołu prawa pracy kancelarii Wierzbowski Eversheds, którzy będą omawiać wyroki sądów i odnosić się do aktualnych zagadnień polskiego i europejskiego orzecznictwa, a także analizować wybrane problemy w oparciu o codzienną praktykę zawodową.

Stałymi autorami bloga www.kodekswpracy.pl są członkowie zespołu prawa pracy: Ewa Łachowska-Brol (fot.), Adam Nierzwicki, Michał Hady i Michał Balicki, przy czym – w zależności od tematu – autorzy planują zapraszanie do współpracy także prawników innych specjalizacji.

– Świadomość prawna pracodawców i pracowników wzrasta niemal tak szybko, jak rozwój nowych technologii. Prawo pracy staje co dzień przed nowymi wyzwaniami, nieujętymi jeszcze przez ustawodawcę w ramy kodeksowe czy ustawowe. Zagadnienia monitoringu aktywności pracowników w sieci, odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszanie tajemnic przedsiębiorstwa czy w końcu procesy o zniesławianie pracodawców w Internecie stają się coraz bardziej powszechne. Z drugiej strony, rynek pracy charakteryzuje duża konkurencja – pozyskanie i zatrzymanie wykwalifikowanej kadry pracodawcy rekompensują zwiększeniem odpowiedzialności menedżerów, a także związaniem ich szczegółowymi zapisami antykonkurencyjnymi – mówi radca prawny Ewa Łachowska-Brol, kierująca zespołem prawa pracy kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Dodaje, że prawo pracy staje się coraz bardziej multidyscyplinarne. W trakcie codziennej pracy w ramach kancelarii pojawiały się z zagadnienia wymagające zaangażowania już nie tylko ekspertów prawa podatkowego, ale także specjalistów z zakresu ochrony własności intelektualnej, tajemnicy przedsiębiorstw, danych osobowych.

Prawo pracy jako dyscyplina staje się też coraz bardziej interaktywne, a ludzie szukają wiedzy i porad z tego zakresu właśnie w Internecie. Stąd, w oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia z istniejącymi już blogami, pomysł stworzenia dedykowanego serwisu, który – mam nadzieję – przyczyni się nie tylko do zwiększenia świadomości prawnej w tej dziedzinie, ale także stanie się platformą wymiany doświadczeń i dyskusji” – konkluduje Ewa Łachowska-Brol.

Blog kodeksWpracy.pl to trzeci serwis tematyczny kancelarii Wierzbowski Eversheds. W 2011 r. kancelaria uruchomiła dwujęzyczny (polsko-angielski) serwis EuroZamowienia.pl, poświęcony zamówieniom publicznym z perspektywy unijnej oraz blog IPwSieci.pl, w ramach którego prawnicy analizują problemy z pogranicza prawa, nowych technologii i Internetu.

Fot:  Ewa Łachowska-Brol, kancelaria Wierzbowski Eversheds

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com