Aktualności

Mobile Solutions w Krakowie – po konferencji

II edycja konferencji Mobile Solutions odbyła się 16 kwietnia w Krakowie. Podczas adresowanej do firm wykorzystujących nowoczesne technologie imprezy poruszono tematy związane z trendami w mobile, metodami komunikacji, reklamą mobilną, marketingiem mobilnym oraz strategiami mobile.

Pierwsze wystapienie – ryzyka prawne w marketingu mobilnym Pawła Gruszeckiego z Kancelarii Traple – poprzedziło wykład o marketingu mobilnym jako kluczowym elemencie strategii dla biznesu (Paweł Nowacki z Mobiltek). Słuchacze mieli możliwość dowiedzieć się o tym jak najlepiej wykorzystać marketing mobilny oraz marketing zintegrowany. Ponadto zaprezentowana została analiza rynku urządzeń przenośnych oraz zachowań zakupowych.

Następnie Paweł Węgrzyn (Uniwersytet Jagielloński), dyrektor Europejskiej Akademii Gier oraz Przewodniczący Komisji i Rozwoju i Innowacji Rady Miasta Krakowa, przedstawił wykład o aplikacjach na urządzenia mobilne.

Po przerwie kawowej Marcin Papiński z Infobip Polska opowiedział o metodach komunikacji jakimi są PUSH i USSD. W trakcie prezentacji przedstawiono przekrój rynku smartfonów w Polsce oraz możliwości stwarzane przez omawiane technologie. Firma Infobip jest globalnym specjalistą w zakresie komunikacji mobilnej a konferencja Mobile Solutions była okazją do zaprezentowania polskiego oddziału firmy.

W konferencji uczestniczył także pan Rafał Staszkiewicz, który opowiedział o reklamie mobilnej w praktyce (jak skutecznie prowadzić kampanie mobilne i jakich grzechów unikać na przykładach najciekawszych kampanii z rynku europejskiego).

Innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w autorskim systemie bankowości mobilnej 1App przedstawił Paweł Skrzyński z firmy 1App S.A..

Na zakończenie Pan Tomasz Popów, praktyk, inwestor, niezależny ekspert opowiedział o skutecznych strategiach marketingowych na smartfony. Ponadto przestawione zostały business case’y m.in. na przykładzie Taxi 5.

Partnerami konferencji były firmy: Mobiltek, Infobip, SmsApi.pl , Promo SMS, 1APP S.A., Kiss Digital, Serwer SMS oraz Infor IT.

Merytorycznie wspierali nas: Przewodniczący Komisji Rozwoju i Innowacji Rady Miasta Krakowa, Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, OS3 Multimedia oraz niezależni eksperci – Rafał Staszkiewicz i Tomasz Popów.

Kolejna edycja Mobile Solutions odbędzie się 11 czerwca we Wrocławiu. Więcej informacji na www.platiniumcast.pl

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com