Reklamy
Aktualności

Monitoring w służbie menadżera

Menedżer w firmie to jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za tworzenie i zarządzanie projektami. Niekiedy od jego pracy zależy los całej firmy. W głównej mierze jest odpowiedzialny za funkcjonowanie przedsiębiorstwa, organizacje spotkań wewnątrz firmy, jak i ogólnokrajowych czy międzynarodowych. Bardzo często zmuszony jest do wyjazdów na konferencje czy spotkania w innych sekcjach przedsiębiorstwa. Wszystkie te zadania sprawiają, że praca menedżera jest wymagająca i wiąże się z nieregularnym czasem pracy. Jednym z kluczowych elementów efektywnego motywowania i kontrolowania pracowników jest stały kontakt z osobami zaangażowanymi w jego tworzenie. Współcześnie istnieje wiele rozwiązań, które znacznie wpływają na produktywność oraz efektywność zarządzania projektami w przedsiębiorstwie. Do jednego z nich należy monitoring oraz systemy kamer, które pozwalają menadżerowi pracować efektywniej i szybciej osiągać oczekiwane rezultaty.

 

Systemy kamer w firmie

Nowoczesne kamery w firmie pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim umożliwiają prowadzenie wideokonferencji pomiędzy różnymi sekcjami oraz przedsiębiorstwami w wymiarze wewnątrzkrajowym i ogólnoświatowym. Są zdecydowanie lepszą alternatywą niż wyjazdy na konferencje, które są bardzo czasochłonne i wymagają odpowiedniego przygotowania. Zagraniczne wyjazdy menadżera powodują, że znacznie utrudnia się kontakt z osobami pracującymi na miejscu. Dzięki zastosowaniu kamer możliwe jest nadzorowanie pracy w innych sekcjach czy nawiązanie współpracy z innymi przedsiębiorstwami poprzez telekonferencję.

Kolejne zastosowania nowoczesnych kamer w firmie dotyczą kwestii bezpieczeństwa. Dzięki nim cały obszar może być chroniony na najwyższym poziomie. Pełnią one rolę ochronną i odstraszającą, dzięki czemu firma będzie dysponowała dowodem wyrządzonych szkód. Kamery pozwalają również na kontrolę pracy pracowników, przyspieszają reakcje na działania niepożądane i umożliwiają zdalną interwencję.

 

Jaką kamerę wybrać?

Rynek bogaty jest w wiele rozwiązań obrazowania i monitoringu do firmy. Niektóre z nich oferują proste konstrukcje, dzięki którym możemy nagrać i wysłać materiał, jednak nie spełniają one swojej roli w wideokonferencjach. Co więcej, większość z nich pracuje w określonych godzinach, przez co nie do końca spełniają swoją rolę bezpieczeństwa. Monitoring w ujęciu menedżerskim powinien mieć najwyższą jakość obrazu, opcje podłączenia do WiFi oraz wbudowaną funkcję dwukierunkowego audio. Doskonałym przykładem urządzenia posiadającego wymienione funkcje jest kamera Mini Pano firmy EZVIZ.

Rozwijając temat bezpieczeństwa i kontroli placówki na rynku można znaleźć kamery z kątem widzenia 360 stopni. Większość tych zaawansowanych produktów pracuje o każdej porze w dzień i w nocy, a odczyt obrazu odbywa się przez aplikację podłączoną do smartfona.

 

Jak ważna jest rozdzielczość?

Rozdzielczość to nic innego jak jakość obrazu tworzonego przez kamerę. Rozdzielczość trzech megapixeli to najbardziej optymalna wartość aby móc efektywnie prowadzić wideokonferencje czy kontrolować procesy i firmę, a także zarządzać zasobami ludzkimi. Dzięki dobrej rozdzielczości żaden najmniejszy element nie zostanie pominięty. Jeśli naszym celem w firmie jest najwyższa kontrola bezpieczeństwa to warto zastosować kamery panoramiczne 360stopni z wysoką jakością obrazu, natomiast do telekonferencji warto zastosować kamery z dodatkowymi funkcjami audio, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Dużym ułatwieniem będzie kamera ze zintegrowanym systemem, który umożliwi jej kontrolę przez aplikację w telefonie.

 

Jak ważne jest WiFi?

Przeprowadzenie wideokonferencji bez WiFi jest niemożliwe. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze kamery wyposażonej w WiFi jest jej pasmo przenoszenia sygnału. Najlepiej sprawdzają się pasma od 2,4 lub 5 GHz. Wtedy przesyłany sygnał jest stabilny i bezpieczny, a odpowiednia filtracja zapewnia doskonały odbiór po drugiej stronie.

 

Dlaczego monitoring jest tak ważny w Twojej firmie?

Jakie cechy powinny mieć dobre kamery? Przede wszystkim muszą być funkcjonalne, pracować jak najdłużej i być bardzo wydajne. W jednym słowie powinny być po prostu inteligentne. Na temat wypowiedział się Tomasz Kowalewski, specjalista ds. systemów wizyjnych w firmie EZVIZ:

Nowoczesne i zintegrowane systemy zapewniają najwyższą jakość obrazu, wysyłają powiadomienia dzięki zastosowanej detekcji ruchu, co czyni je bardzo funkcjonalnymi pod względem bezpieczeństwa i zarządzania w firmie. Niektóre urządzenia, takie jak EZVIZ Mini Pano poza wymienionymi wyżej cechami są wyposażone w dwuzakresowe WiFi tj. 2,4GHz i 5GHz, co zapewnia stabilne połączenie, a widok 360 lub 180 stopni o rozdzielczości 3Mpix pozwala obserwować w każdej chwili całe pomieszczenie z dużym odwzorowaniem szczegółów. Dzięki temu są bardzo praktyczne, wygodne w użytkowaniu i z pewnością zadowolą każdego menadżera.

 

 

W dzisiejszych czasach efektywne nadzorowanie projektów wymaga od menedżerów stałego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne zadania. Ponadto bardzo ważne w zarządzaniu jest szybkie podejmowanie decyzji. Nowoczesne kamery zdecydowanie ułatwiają pracę menedżerów. Wpływają na jakość prowadzenia przedsięwzięcia, usprawniają komunikację w firmie oraz umożliwiają nadzór międzynarodowych projektów w czasie rzeczywistym.

 

Reklamy

Komentarze