Aktualności

Paczkomaty InPost w sklepach sieci Morrisons w Wielkiej Brytanii

Rafał Brzoska Grupa Integer

Paczkomaty InPost pojawią się w supermarketach Morrisons, których na terenie Wielkiej Brytanii. Brytyjska firma dysponuje siecią 500 sklepów. InPost zakłada, że do końca 2014 roku udostępni na Wyspach aż 1500 urządzeń.

Paczkomaty InPost coraz odważniej zdobywają rynek Wielkiej Brytanii. W lutym 2014 roku spółka informowała o sfinalizowaniu umowy z TfL – londyńskim zarządcą transportu miejskiego – na mocy której rozpocznie się instalacja sieci Paczkomatów InPost na parkingach przy stacjach londyńskiego metra.

W I kwartale 2014 roku Grupa Integer.pl potwierdziła także finalizację umowy z VisualSoft – wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu e-commerce i specjalistą ds. usług hostingowych oraz marketingu online. Plany Grupy Integer.pl zakładają, że docelowo na Wyspach zostanie zainstalowanych aż 2000 rewolucyjnych urządzeń.

Rozpoczęła się także ekspansja Paczkomatów InPost w Azji i na Bliskim Wschodzie. Na mocy umowy z CX Courier – czołowym azjatyckim operatorem kurierskim – InPost rozstawi w Hong Kongu 300 Paczkomatów do końca 2016 roku. Pierwsze maszyny w tym regionie świata pojawią się już we wrześniu 2014 roku, a około 150 z nich zostanie zainstalowanych do końca 2015 roku.

Z kolei na Bliskim Wschodzie sfinalizowano umowę z Aramex Group – czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych, która pozwoli na stworzenie pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci Paczkomatów InPost. Oficjalny start sieci nastąpi pod koniec 2014 roku i obejmie docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com