Aktualności

Serwis Gruper.pl dołączył do międzynarodowej grupy social commerce ZUMZI.com

W piątek, 9 stycznia br. w Warszawie została podpisana umowa, na mocy której jeden z największych polskich serwisów internetowych z okazjami Gruper.pl znalazł się w międzynarodowej grupie e-commerce ZUMZI.com. Tym samym dotychczasowi wspólnicy w tym Grupa Polskapresse stali się mniejszościowymi udziałowcami spółki ZUMZI.

Spółka ZUMZI działa w domenie e-commerce w siedmiu krajach Europy – w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Mołdawii oraz na Węgrzech.  Jej udziałowcami są fundusze Rebate Networks z Niemiec oraz rumuński Neogen (związany z Tiger Global Management).  Serwisy grupy ZUMZI (zumzi.com, kolektiva.com) oferują szeroko rozumiane usługi turystyczne, produkty i usługi lokalne z możliwością rezerwacji w kilkudziesięciu miastach regionu.

– Widzimy wiele synergii w naszych biznesach. Mocno stawiamy na technologię i rozwój nowych usług. Jestem przekonany, że połączenie sił z zespołem z Polski pozwoli nam, poza zwiększeniem skali biznesu, także połączyć nasze doświadczenia w tym obszarze –  powiedział Calin Fusu, prezes ZUMZI.

Dodatkowym atutem dla klientów portalu w Polsce, będzie szeroki dostęp do atrakcyjnej oferty turystycznej w krajach, chętnie odwiedzanych przez turystów z Polski, w których działa obecnie ZUMZI.

– Przyglądamy się rynkowi w Polsce od kilku lat. Cieszę się że dzięki transakcji z Gruperem będziemy tu obecni. Wierzymy, że strategia konsolidacji podmiotów i rynków to naszym zdaniem dobry kierunek by rozwijać biznes w obszarze social commerce – powiedział Michael Brehm, współzałożyciel i CEO Rebate Networks.

W grudniu 2014 r. ogólnopolska platforma e-commerce Gruper.pl połączyła się z serwisem z okazjami SweetDeal.pl, należącym do Mediów Regionalnych.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com