Reklamy
Aktualności

Suwałki: wróćcie – pomożemy wam w biznesie

Propozycję dla pochodzących z Suwałk absolwentów wyższych uczelni złożył prezydent tego miasta, Czesław Renkiewicz: 10 absolwentów z najlepszymi pomysłami na własną firmę, którzy zdecydują się na powrót do Suwałk otrzyma szansę na realizację swoich biznesowych planów w miejscowym Parku Naukowo – Technologicznym.

Sukcesywny odpływ najbardziej przedsiębiorczych, najzdolniejszych i najbardziej pomysłowych młodych osób to problem wielu miast.

Władze Suwałk postanowiły aktywnie walczyć z tym zjawiskiem – kto może pochwalić się niezłymi wynikami w nauce i zdecyduje się wrócić w rodzinne strony z ciekawym pomysłem na biznes, ten otrzyma możliwość rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej w nowych obiektach Parku. Oferta skierowana jest do aktualnych absolwentów oraz do osób, które zdobyły dyplom wyższej uczelni nie później niż 3 lata temu.

Według zapewnień Zarządu Parku oraz prezydenta Suwałk osoba, która zostanie zakwalifikowana do programu, będzie miała zapewnione biuro kompletnie wyposażone biuro w Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód. Nie zapłaci za internet, sale konferencyjne i pakiet porad prawnych. Młodzi przedsiębiorcy po roku bezpłatnego korzystania z biura otrzymają szansę przedłużenia prowadzenia działalności gospodarczej w Parku na preferencyjnych warunkach, ustalonych przez Radę Programowo – Naukową Parku przynajmniej do trzech lat.

Reklamy