Reklamy
Aktualności

Szansa dla startupów w drodze!

Podróżują busem z lat 80. po Polsce, i nie tylko. Śpią w lokalnych, wieloosobowych pokojach w hostelach. A wszystko po to, żeby spotykać się ze startupowcami. O projekcie Chance On Tour rozmawiamy z Rafałem Hanem i Markiem Wierzbickim.

Chance On Tour… co to takiego?

To projekt, w którym nadrzędną wartością jest wymiana wiedzy i doświadczeń w odniesieniu do świata startupowego. Sześć osób – w tym przedsiębiorcy, inwestorzy, ludzie pośrednio lub bezpośrednio związani ze światem startupowym – wyjeżdżają w podróż, by poznać i zrozumieć siebie nawzajem, a przede wszystkim funkcjonujące w rożnych miejscach środowiska startupowe.

Jak wyglądają podróże?

Podróżujemy klasykiem – Vanagon z 1986 VW T3 Caravelle Carat. Śpimy w lokalnych, wieloosobowych hostelach. Niezmiennymi członkami wyprawy jesteśmy my (Rafał Han i Marek Wierzbicki – przyp. red.). Pozostała cześć naszej ekipy musi spełniać trzy najważniejsze cechy: mieć dobra energię, doświadczenie oraz chęć dzielenia się nim. Dla samego zespołu wspólne 48h to czas na wzajemne poznanie, zestawienie rożnych punktów widzenia, zrozumienie motywacji do działania i znalezienie punktów styku.
Z drugiej strony mamy lokalne środowisko startupowe, do którego jedziemy. Za każdym razem jest to zupełnie nowy ekosystem.

Dlaczego powstał projekt?

Chance On Tour to cześć większego projektu – Chance, którego główną ideą jest wsparcie i akceleracja startupów. Opracowujemy wyjątkowy program mentoringowy, dopasowany do potrzeb startupów, który pozwoli przedsiębiorcom budować lepsze globalne produkty, przygotuje ich do rozmów z inwestorami zarówno Polsce, jak i zagranicą oraz, co najważniejsze, doprowadzi do powstawania wartościowych biznesów.

Podróże i ciągłe poznawanie dają nam szanse na jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb danego środowiska i zidentyfikowanie momentów, w których wsparcie Chance będzie kluczowe.

Po rozmowach, udzielanych radach, czy chcecie stać się udziałowcami wybranych projektów?

Tak, chcemy być mikroudziałowcami w projektach, które wejdą do finalnego programu Chance.

Co oferujecie startupom i czego oczekujecie w zamian?

W Chance maksymalnie poświęcamy się dla pracy z zespołami. Skupiamy uwagę na ich mocnych stronach i ciągłym rozwoju. Wspólnie szukamy najlepszego rozwiązania, poddając pomysły weryfikacji i testując rożne warianty. Dajemy swój czas, wiedzę i kontakty. Wspieramy również startupy w procesie inwestycyjnym, pomagając dobrać najlepszą ścieżkę pozyskania kapitału na dalszy rozwój. Bazujemy na bogatym wieloletnim doświadczeniu w pracy ze startupami, takimi jak DuckieDeck, Vocabla, Estimote, ISTV(Webshake), Futbolowo czy SaveUp (iTraff Technology).

Liczymy na pełne zaangażowanie również z drugiej strony. Wspólnie chcemy wypracować nową jakość w oparciu o dobry produkt i wartościowy zespół. Zależy nam na budowaniu długotrwałych relacji, których efektem będzie przygotowanie startupów do dalszej drogi – bez względu na to, czy będzie to wejście do prestiżowego programu akceleracyjnego na świecie, czy pomoc w znalezieniu finansowania w Polsce lub zagranicą.

Co już za Wami?

Za nami pierwszy trip do Olsztyna, gdzie odwiedziliśmy Olcamp i spotkaliśmy się z lokalną społecznością. Do naszego busa „zapakowaliśmy” Krzysztofa Bełecha z Satus Venture, Marka Przystasia z DuckieDeck, Michala Łukaszewskiego z AINOT, Michala Dyrdę z Vocabla i Macieja Trzebiatowskiego z Kancelarii Jutrzenka-Trzebiatowski. Dwa intensywne dni ciągłych rozmów, dyskusji, poznawania, wymiany wiedzy, mega pozytywnej energii i dobrej zabawy. Więcej na www.facebook.com/ChanceOnTour.

W jaki sposób startupowcy mogą nawiązać z Wami kontakt? Zaprosić na spotkanie?

Mogą pisać na rafal@chanceontour.com i marek@chanceontour.com, a także znaleźć nas na różnych eventach, np. OpenReaktor w Warszawie, 12 czerwca.

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

Kolejny trip planujemy do Lublina, 13-14 czerwca – zapraszamy! Tym razem chcemy poznać społeczność lubelską. Skład nowej ekipy będzie znany niedługo, więc stay tuned!

Na zdjęciu w nagłówku artykułu wydarzenie Chance on Tour #1 OLSZTYN. Kolejno od lewej prawie wszyscy uczestnicy: Krzysztof Bełech, Satus Venture, Michał Łukaszewski, AINOT, Marek Przystaś, DuckieDeck, Rafał Han, Chance, Marek Wierzbicki, Chance. Żródło zdjęcia: Olcamp.

Reklamy