Reklamy
Aktualności Biznes

Tequila Planet: 20 mln użytkowników, ponad 6 mln zł przychodu

Platforma mobilnej rozrywki prowadzona przez wrocławską firmę Tequila Mobile przekroczyła próg 20 mln unikalnych użytkowników. Dokonali oni transakcji o łącznej wartości ponad 6 mln zł.

W ciągu półtora roku od uruchomienia platformy, ponad 1,4 mln graczy zdecydowało się kupić wirtualny dodatek, realizując łącznie ponad 2,3 mln płatnych transakcji. Użytkownicy rozegrali na Tequila Planet ponad 200 milionów partii, spędzając 17.6 miliona godzin z telefonem lub tabletem w dłoni.

– Ponad 0,5 mln graczy dokonało więcej niż 5 płatnych transakcji. Rekordziści potrafią dokonać ponad 100 transakcji grając w 3-4 tytuły w tym samym okresie. Łącznie nasi gracze wydali już ponad 2 mln dolarów na wirtualne dodatki dostępne w oferowanych grach – mówi Łukasz Deszczułka, członek zarządu Tequila Mobile.

Niebawem oferta Tequila Planet zostanie rozbudowana o gry od developerów ze światowej czołówki, takich jak Alawar, Herocraft, Softgames, Inlogic oraz Vivid Games.

Dynamiczny rozwój platformy oznacza także wyzwania związane z obsługą dużego ruchu w serwisie.

– Zwiększenia ruchu następują zwykle skokowo, np. po premierze nowego tytułu lub po podłączeniu dużego partnera do Tequila Planet. To wymaga szybkich reakcji na problemy wydajnościowe. W tym celu Tequila używa zewnętrznych centrów przetwarzania danych, a nasze najnowsze usługi migrowane są do chmury Amazon Web Services – wyjaśnia Wojciech Woziwodzki, prezes zarządu Tequila Mobile.

– Inwestowanie w infrastrukturę na zapas w wypadku tak dynamicznej branży jak mobile jest nieekonomiczne. Kluczowe jest natomiast takie przygotowanie rozwiązań, aby można było bardzo szybko rozpraszać poszczególne komponenty i skalować je elastycznie w zewnętrznych centrach przetwarzania – dodaje Woziwodzki.

 

Więcej o firmie Tequila Mobile przeczytasz w Proseed #20. Aby uzyskać dostęp do numeru, zamów pakiet z dostępem do archiwum na proseedmag.pl/subskrypcja.

Wolisz słuchać?  Pobierz Proseed Audio #20 za jedyne 9,90 zł.

Chcesz sprawdzić jakość, zanim zapłacisz? Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj co miesiąc bezpłatne wydanie Proseed.

Reklamy