Aktualności

Tylko jedno dofinansowanie w Polsce w ramach SME Instrument

SME Instrument – to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej w ramach Horyzontu 2020, która okazała się strzałem w dziesiątkę.

Takim samym celnym strzałem okazał się wniosek projektowy firmy Pixel Legend ze Szczecina, która jako jedyna firma z Polski (spośród 69 krajowych projektów i łącznie 2 666 projektów w całej UE) otrzymała unijne finansowanie.

Komisję Europejską zachwycił pomysł opracowania aplikacja mobilnej o wdzięcznej nazwie – PastGuide, dzięki, której będzie można zobaczyć zabytki i miejsca historyczne w takiej formie, w jakiej były dostępne kilkaset lat temu.

Używając mobilnego urządzenia np. tabletu, oprogramowanie generuje obraz 3D, który zmienia się w czasie rzeczywistym, w miarę naszego przemieszczania się po zabytku, np. Koloseum czy Katedrze Notre Dame. Dostęp do wizualizacji będzie możliwy nie tylko na miejscu, ale również zdalnie z każdego miejsca na świecie, co pozwoli na zapoznanie się z zabytkiem osobom niepełnosprawnym.

Dzięki finansowaniu z Unii Europejskiej firma otrzyma wsparcie w wysokości 50 tys. euro na profesjonalne opracowanie biznesplanu, wszelkich analiz rynkowych i raportów, co umożliwi jej z wielkim impetem wypłynąć na szerokie europejskie wody.

Współautorem sukcesu jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, które przedstawiło firmie ideę programu oraz namówiło do aplikowania. Ponadto RCIiTT poprzez szkolenia i liczne konsultacje pomógł firmie na etapie sporządzania wniosku o dofinansowanie, co pozwoliło na przygotowanie zwycięskiego projektu.  „Otrzymałem ogromne merytoryczne wsparcie” – mówi Jan Filipowiak właściciel Pixel Legend.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com