Aktualności

W kwietniu ruszy pierwsza edycja programu Founder Institute Warsaw

15 kwietnia rozpoczną się pierwsze zajęcia, w trakcie których osoby chętne do założenia firmy przejdą gruntowe szkolenie z prowadzenia biznesu.

Osoby zainteresowane programem zapraszamy na bezpłatne wydarzenie  Startup Pitch Bootcamp, które odbędzie się 4.03. Na spotkaniu, poza prezentacją szczegółów programu Founder Institute i prezentacji mentorów: Jakuba Domerackiego i Pawła Szydziaka – obaj reprezentujących fundusz Idea Box uczestnicy dowiedzą się jak należy prezentować swój pomysł przed inwestorem oraz poznają prawne elementy nieodłącznie związane z prowadzeniem projektów technologicznych. Obowiązuje tylko rejestracja

Spotkanie odbędzie się w AIP BusinessLink przy ul. Mokotowskiej 1, na 12 piętrze Zebra Tower

Przez kolejnych 15 tygodni chętni do udziału w programie Founder Institute przejdą trzy etapy związane z realizacją marzeń o własnym przedsiębiorstwie: Idea (Pomysł), Business (Rozwijanie Biznesu) i Launch (Start). Pierwszy zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, analizą podobnych projektów na świecie oraz wizją. Drugi przewiduje wsparcie uczestników pod kątem prawnym w zakresie uruchomienia firmy, wypracowania modelu biznesowego czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników. Ostatni dedykowany jest promocji produktu, jak go prezentować na wydarzeniach branżowych czy przed inwestorami. Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie oceną mentorów z dotychczasowych postępów.

Ten sam program realizowany jest w 38 krajów i pomógł w powstaniu już ponad 700 firm technologicznych na całym świecie.

Sprawdzony model zakładający spotkania w każdy poniedziałek po godzinie 18:30, sprzyja regularnej pracy nad projektem. Wsparcie i doradztwo mentorów będących najczęściej twórcami istniejącymi już i dobrze prosperujących firm z przyszłymi przedsiębiorcami, zwiększa szanse na sukces rynkowy nowych przedsięwzięć.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą w dalszym ciągu aplikować. Koszt opłaty rekrutacyjnej wyniesie 50 USD, a cały czteromiesięczny program 800$.

Więcej o programie: http://fi.co/curriculum

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com