Zakup lokalu to inwestycja na wiele lat. Warto zatem zastanowić się nad wyborem najlepszej opcji. Rynek wtórny pozwala na szersze możliwości negocjacji ostatecznej ceny nieruchomości. Mieszkania od dewelopera są nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne. Warto wiedzieć, jakie są inne zalety wyboru lokalu z rynku pierwotnego.

Mieszkanie dostosowane do potrzeb klienta

Kupując nieruchomość od inwestora, nabywca może wybrać opcję wykończenia pod klucz. Firmy deweloperskie, jak np. Euro Styl, oferują swoim klientom różnorodne warianty w ramach tego rozwiązania. Nabywca może więc dostosować projekt mieszkania do własnych potrzeb i indywidualnych preferencji. Opcja standardowa obejmuje m.in. okładziny podłogowe oraz ścienne, montaż ceramiki, armatury i luster w łazience oraz malowanie ścian, czy też sufitów. W najdroższym wariancie premium montowane są dodatkowe podwieszane sufity oraz oprawy oświetleniowe. Wykończenie pod klucz to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu klient nie musi monitorować prac firmy budowlanej. Może on również skorzystać z profesjonalnych porad fachowców. W przypadku wyboru mieszkania z rynku wtórnego ewentualne zmiany trzeba natomiast wprowadzać na własną rękę. Niezbędne jest nierzadko zatrudnienie architekta, firmy budowlanej itd. Często okazuje się, że zaplanowane konfiguracje przestrzenne nie są możliwe do zrealizowania.

Miejsce parkingowe

Dla osób posiadających auta, codzienne poszukiwanie wolnej przestrzeni postojowej dla samochodu stanowi uciążliwe wyzwanie. Problem ten dotyczy w szczególności mieszkańców wielkich aglomeracji. Firmy deweloperskie najczęściej mają w swojej ofercie lokale wraz z miejscem parkingowym dla samochodu. Wiele nowoczesnych inwestycji realizowanych jest z uwzględnieniem podziemnej przestrzeni postojowej dla aut.

Wartość rynkowa

Zakup mieszkania od dewelopera to bardziej opłacalna inwestycja. Jeśli w przyszłości klient zechce sprzedać swój lokal, wówczas będzie miał większe szanse na uzyskanie lepszej oferty cenowej niż w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera ma wiele zalet. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi ofertami i wybrać swój wymarzony lokal.

Zobacz również