Reklamy
Biznes

IKEA Centres podsumowuje 2015 rok

  • 6% wzrost odwiedzalności i obrotów w centrach IKEA Centres
  • Aleja Bielany powiększona o 35 000 m kw., a Wola Park o 17 500 m kw.
  • Rekordowa odwiedzalność Alei Bielany – 1,5 miliona gości w okresie listopad-grudzień
  • 200 000 klientów na otwarciu nowej części Wola Parku, 18% wzrost  odwiedzalności
  • Rusza modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu
  • Nowe inwestycje w Zabrzu i Lublinie

Ubiegłoroczne rozbudowy Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie oraz Alei Bielany we Wrocławiu to największe inwestycje IKEA Centres Poland w ostatnich latach. Dwa obiekty handlowe spółki powiększyły się łącznie o 52 500 m kw. powierzchni handlowej, a do grona ich najemców dołączyło 145 firm i marek. W 2015 roku IKEA Centres podpisała umowy najmu powierzchni handlowej ze 185 nowymi najemcami, w tym z 11 markami (m.in. DQ Grill&Chill oraz Fuddruckers), które wcześniej nie były obecne w centrach handlowych w Polsce. W 2016 i 2017 roku IKEA Centres planuje kolejne inwestycje – w Lublinie i Zabrzu. Rusza też modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

„2015 to kolejny rok sukcesów – we wszystkich centrach ogółem odnotowaliśmy 6% wzrost odwiedzalności i obrotów. Zakończyliśmy też dwie duże rozbudowy naszych obiektów. Jak pokazują statystyki, okazało się to świetnym posunięciem strategicznym. Po rozbudowie Alei Bielany, która jest obecnie największą destynacją handlową w Polsce, obiekt odwiedziła rekordowa liczba gości. Od połowy listopada do końca grudnia było to półtora miliona osób! Z kolei odwiedzalność Wola Parku w okresie od otwarcia nowej części, 17 września, do końca 2015 roku wzrosła o 18% w porównaniu do analogicznego okresu w 2014 roku. Było to ponad 4 miliony osób” – powiedział Mikael Andersson, dyrektor zarządzający IKEA Centres Poland.

Aleja Bielany – największe centrum handlowe w Polsce

Pod koniec 2015 roku została otwarta powiększona Aleja Bielany (dawniej Park Handlowy Bielany). Powierzchnia kompleksu wzrosła o 35 000 m kw. (do 145 000 m kw. wraz ze sklepem IKEA). Jest to obecnie największe centrum handlowe w Polsce. Znalazło się tu 120 nowych sklepów i punktów usługowych. Pojawiło się też wiele nowatorskich rozwiązań niespotykanych dotąd we wrocławskich centrach handlowych, m.in. strefa co-workingowa z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz strefa chillout, w której można się zrelaksować i wyciszyć.

Wola Park – drugie co do wielkości centrum handlowe w Warszawie

We wrześniu 2015 roku została otwarta też nowa część Centrum Handlowego Wola Park. Po zakończonej rozbudowie i modernizacji powierzchnia obiektu zwiększyła się o ponad 17 500 m kw. (do 77 500 m kw.), dzięki czemu Wola Park stał się drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie. W nowej części pojawiło się około 25 nowych najemców, m.in. TK Maxx i Toys”R”Us czy licząca 10 000 m kw. Castorama. W ramach modernizacji Wola Parku powstała także nowa strefa food court o powierzchni ponad 1 200 m kw. W wyniku rozbudowy na dwóch poziomach centrum handlowego znalazło się w sumie ponad 200 sklepów i punktów usługowych z szeroką ofertą jeszcze lepiej dopasowaną do potrzeb klientów. IKEA Centres pracuje też nad planami renowacji zabytkowych szklarni na terenie Wola Parku.

Nowe inwestycje – plany na 2016 i 2017 rok

W 2016 roku IKEA Centres planuje nowe inwestycje. Trwają przygotowania do nowych projektów w Lublinie i Zabrzu – powstaną tam centra handlowe zintegrowane ze sklepami IKEA. Rusza też modernizacja Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

„Budowa obiektu w Zabrzu, czyli centrum handlowego zintegrowanego ze sklepem IKEA, rozpocznie się w 2017 roku i potrwa do 2018 roku. W skład kompleksu wejdą tereny zielone służące rozrywce oraz park rekreacyjny. Będzie to jedyne takie miejsce w regionie. W Lublinie zakończyliśmy już pierwszy etap przebudowy infrastruktury drogowej związanej z inwestycją, a drugi zacznie się lada chwila. Rozpoczęcie budowy planowane jest na ten rok, a otwarcie na koniec 2017 roku. W pierwszej połowie tego roku ruszy też modernizacja naszego obiektu w Poznaniu, która zakończy się pod koniec 2017 roku. Projekt autorstwa szwedzkiego biura architektonicznego JAKOBSSON PUSTERLA oraz polskiego CDF Architekci zakłada stworzenie lokalnego centrum idealnego na wygodne zakupy” – powiedział Michael Andersson.

IKEA Centres

Reklamy