Biznes

ITMAGINATION: globalna ekspansja, dwukrotny wzrost przychodów i zatrudnienia

ITMAGINATION, jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm IT, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie oraz dostarczaniu rozwiązań Data Management i Cloud, chce w tym roku niemal dwukrotnie zwiększyć przychody oraz zatrudnienie. Pomóc ma w tym m.in. ekspansja zagraniczna, rozwój kompetencji oraz współpraca z klientami z listy Fortune Global 500.  

Ubiegły rok był dla warszawskiej firmy wyjątkowo udany. Spółka ITMAGINATION zrealizowała ponad 370 projektów – głównie dla banków, instytucji finansowych oraz międzynarodowych firm z sektora FMCG, budowlanego i technologicznego.

Przykładem może być strategiczny projekt Post Merger Integration – migracji centralnych systemów bankowych po fuzji dwóch banków, prowadzony w oparciu o autorskie rozwiązanie CLIO.

43,5 mln zł przychodu i 276-osobowy zespół

Firma zwiększyła również zatrudnienie o 57%: ze 176 do 276 osób i poszerzyła działalność. Otworzyła biura w Krakowie i Trójmieście a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie pozyskała już pierwszego klienta. Efektem był niemal dwukrotny wzrost przychodów. Wyniosły one w 2015 r. 43,5 mln zł. To aż o 21,5 mln zł więcej niż rok wcześniej. Bardzo dobre wyniki finansowe sprawiły, że ITMAGINATION po raz czwarty została sklasyfikowana wrankingu Deloitte Fast 50 jako jedna z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajęła 4. pozycję wśród polskich firm, dzięki imponującej dynamice wzrostu przychodów w latach 2011-2014, która wyniosła aż 530%. Spółka ma jednak apetyt na więcej.

– Planujemy utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu, w związku z tym zakładamy, że rok 2016 zakończymy podwojeniem dotychczasowych wyników firmy, zarówno w kontekście przychodów, jak i liczby pracowników – deklaruje Daniel Arak, Członek Zarządu ITMAGINATION.

Globalna ekspansja

Źródeł dalszego szybkiego rozwoju firma upatruje w dużej mierze w rozwoju za granicą. Obecnie już ponad 50% przychodów ITMAGINATION pochodzi z kontraktów międzynarodowych. W tym roku firma chce postawić na dostarczanie rozwiązań w regionie DACH: Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii a także rozszerzyć działalność na rynku amerykańskim.  – Aktualnie rozwijamy oddział w Bostonie, aby zwiększyć naszą rozpoznawalność i skalę działania. Zatrudniliśmy General Managera odpowiedzialnego za rozwój firmy na tamtym rynku i pozyskaliśmy pierwszego klienta. W pierwszym roku chcemy zaangażować do naszych amerykańskich projektów ponad 100 osób. To bardzo chłonny rynek z którym wiążemy duże nadzieje – tłumaczy Daniel Arak. W drugiej połowie roku, spółka planuje otwarcie niemieckiego biura. Ma ono stać się bazą dla ekspansji spółki w krajach niemieckojęzycznych.

– Stajemy się centrum nearshoringu i offshoringu dla zachodnich korporacji. Biorąc pod uwagę odległość geograficzną i bliskość kulturową współpraca z Polakami jest znacznie łatwiejsza niż np. z Azjatami. To jeden z czynników, który decyduje o tym, że coraz więcej firm z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych szuka dostawców z Polski. – dodaje Daniel Arak.

ITMAGINATION

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com