Reklamy
Biznes

o2: wchodzi na giełdę

Właścicielowi portalu o2.pl i takich serwisów jak Pudelek i Wrzuta do tej pory brakowało solidnego zaplecza finansowego. Problem rozwiązuje wchodząc na giełdę.

o2 wcześniej planowało pozyskać inwestora branżowego. Ringier Axel Springer zdecydował się jednak na kupno Onetu. Spółce mocno brakuje solidnego zaplecza – WP.pl należy do grupy Orange, Gazeta.pl – do Agory, Interia do Bauera. Tymczasem o2 rozwija się jako niezależny projekt od końca lat 90. Wtedy wystartowała poczta elektroniczna go2.pl, która systematycznie obrastała w inne usługi, osiągając w końcu pozycję w pierwszej 10 polskiego internetu. o2 uporządkowała ostatnio swoją organizację. Jest teraz spółką akcyjną a nie z o.o., oficjalnie zarządza też Wrzutą i Pudelkiem (wcześniej należały do odrębnych spółek). Firmą zarządzają od początku trzej koledzy ze studiów na SGH – Michał Brański, Krzysztof Sierota i Jacek Świderski.

Grupa o2 SA jest jednym z największych podmiotów na rynku reklamy internetowej w Polsce. Jej oferta obejmuje cztery główne segmenty: display i wideo, mailing (m.in. do użytkowników kont pocztowych usługi Poczta o2) oraz social media. W tym roku Grupa o2 objęła 30% akcji notowanej na rynku NewConnect spółki Socializer, która specjalizuje się w działaniach reklamowych na Facebooku.

W portfolio Grupy jest ok. 70 serwisów internetowych (m.in. o2.pl, Pudelek.pl, Wrzuta.pl, Kafeteria.pl), odwiedzanych przez blisko 10 milionów użytkowników. Poczta o2 wchodząca również w skład tego portfolio jest obecnie użytkowana przez około 5 mln internautów. Publiczna oferta akcji ruszy za kilka tygodni.

Reklamy