Biznes

Poznaj polskich producentów najpotrzebniejszych wyrobów

Konsumenci coraz częściej sięgają po produkty pochodzące z Polski, jednak nie zawsze przed zakupem wiedzą, że to produkty rodzimych producentów. Obuwie, słodycze, wycieraczki samochodowe – to tylko przykłady oferowanych przez nich produktów. Oto lista kilku popularnych polskich firm, które reprezentują różne kategorie produktowe i tworzą wysokiej jakości wyroby.

Polskie produkty są popularne nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Przykładem firmy oferującej takie produkty może być marka obuwnicza Wojas. Marka istnieje od 1990 roku, czyli w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. W tym roku Wiesław Wojas zatrudnił kilka osób i otworzył pierwszy salon firmowy. Obecnie firma dysponuje siecią blisko 160 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji i Ukrainie oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia.

Niektóre marki stworzone przez Polskich producentów są już niemal kultowe. Doskonałym tego przykładem jest Wedel – producent wyrobów czekoladowych.  Tę markę zna w Polsce każdy. Pierwszym wyrobem były karmelki śmietankowe, obecnie Wedel oferuje szereg produktów, a do popularniejszych należą: ptasie mleczko, czekolady, praliny, czy sezamki. Od ponad 10 lat w całej Polsce funkcjonują wzorowane na przedwojennej tradycji pijalnie czekolady.

Wschodzące polskie marki

Zupełnie innym przykładem jest sektor motoryzacyjny lub akcesoria samochodowe. Oximo to polska firma będąca właścicielem marki innowacyjnych wycieraczek samochodowych. Producent oferuje produkty zarówno w Polsce, jak i kilku innych krajach Europy. Marka Oximo zajmuje się ulepszaniem rozwiązań techniczno-technologicznych stosowanych na rynku. Zespół angażuje się nie tylko w dystrybucję wycieraczek, ale także posiada własny team Race & Rally oraz sponsoruje auta startujące w różnych dziedzinach motor-sportu.

Innowacyjne rozwiązania oferowane są nie tylko przez branże motoryzacyjną. Ważną rolę odgrywają także na rynku artykułów dziecięcych. Przykładem takich firm jest m.in. Przemko, czy Prampol, które oferują wózki dziecięce. Te firmy od wielu lat działają na polskim rynku, ale popularnością cieszą się także za granicą. Innowacyjność na tym rynku jest kluczowa, ponieważ konkurencja produktowa stale rośnie w siłę.

Niewiele osób wie, że polscy producenci przodują także w przemyśle meblarskim. Producent mebli Forte, działa na polskim rynku 23 lat i prowadzi sprzedaż do ponad 30 krajów na świecie. Obecnie posiada czterynowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce.

Jakość kluczem do eksportu

Polscy mają coraz większe ambicje eksportowe, z tego względu ich produkty są coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Co najważniejsze – popularnych polskich producentów można znaleźć niemal w każdym sektorze rynku, a ich produkty cechują się bardzo wysoką jakością i są używane przez wszytskich. Warto poznać przykłady polskich firm, aby sukcesywnie wspierać rodzimą gospodarkę.

Oximo

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com