Reklamy
Biznes

Spółka córka Europejskiego Funduszu Energii spłaca swoje zadłużenie

Govena Lighting S.A. spółka, w której głównym akcjonariuszem jest EFE S.A. spłaciła 8.1 mln zł zadłużenia. Spłata pochodzi z wpłat na objecie kapitału zakładowego przez FIZ, Spółkę z grupy tj.Discovery sp. z o.o. oraz podmiot spoza grupy – Energoland sp. z o.o.

Spłata zadłużenia Govena Lighting spowodowała, że spółka aktualnie nie posiada żadnych znaczących zobowiązań finansowych. Zgodnie ze strategią przyjętą dla Grupy będzie zajmować się m.in. projektem związanym z produkcją paneli fotowoltaicznych oraz medycyną (AIDLAB).

Strategia EFE S.A. przewiduje stały organiczny rozwój spółek z naszej grupy oraz optymalizację kosztów ich działania. Jednym z jej elementów jest porządkowanie kwestii zadłużenia. Dzięki jego praktycznie całkowitej redukcji w Govena Lighting, dalsza działalność tej spółki będzie finansowana z kapitałów własnych. Pokazujemy w ten sposób, że jesteśmy stabilnym i wiarygodnym partnerem biznesowym. Dzięki temu współpracujemy już m.in. z tak znanymi markami jak np. Praktiker  – przekonuje Paweł Kulczyk, Prezes Europejskiego Funduszu Energii S.A.

Govena Lighting S.A. jest wiodącym w Polsce producentem elektroniki dla branży oświetleniowej.

Posiada dział badawczo-rozwojowy, nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy, oraz wieloletnie doświadczeniem w montażu urządzeń elektronicznych.

Europejski Fundusz Energii S.A.

Reklamy