Reklamy
Finanse

Capital Search poszuka finansowania dla firm z sektora MŚP

Firma doradcza Capital Search ma ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą sprawnie, szybko i przede wszystkim skutecznie pozyskać finansowanie w bankach, spółkach leasingowych, faktoringowych oraz na rynku kapitałowym i dłużnym. Capital Search wspiera przedsiębiorstwa istniejące na rynku od dawna, ale też start-upy. Co ważne, firmy nie płacą za usługę, jeśli finansowania nie uda się pozyskać.

Założycielka i Prezes Capital Search, Bogumiła Żelazna-Wdowiak, pracuje w bankowości i finansach od ponad 12 lat. W tym czasie dostrzegła, że choć segment MŚP jest kluczowy dla gospodarki i dużo mówi się o konieczności jego wspierania, to w praktyce dla wielu przedsiębiorców droga do finansowania zewnętrznego na rozwój lub bieżącą działalność, jest wyboista czy to ze względu na bariery zewnętrzne po stronie instytucji finansowych, czy z powodu braku własnych kompetencji do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia takich procesów. – Mikro, mali i średni przedsiębiorcy to eksperci w swoich dziedzinach, którzy mocno koncentrują się na codziennym biznesie i często nie mają czasu na obszary takie jak np. marketing czy właśnie finanse. Capital Search pomaga firmom, które wolą outsourcować procesy kredytowe, często bardzo skomplikowane i wymagające sporego zaangażowania czasu i energii – mówi Bogumiła Żelazna-Wdowiak, Prezes Capital Search.

Capital Search kieruje swoje usługi do przedsiębiorstw z bardzo krótką historią, rosnącym jak na drożdżach start-upom, które wciąż są niechętnie obsługiwane przez banki, ale przede wszystkim do firm, które potencjalnie mogłyby otrzymać finansowanie, ale składają aplikacje do nieodpowiednich banków. Dzięki Capital Search przedsiębiorcy nie tracą czasu na analizę ofert i możliwości we wszystkich instytucjach finansowych. – To, że mała firma otrzymuje decyzję odmowną na wniosek o kredyt, może wynikać z różnych przyczyn. Może to być np. polityka banku w danym momencie lub strategia zamknięta na finansowanie firm o konkretnym profilu np. start-upów. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że w ogromnej większości są to sytuacje, gdy przedsiębiorca nie był dobrze przygotowany do procesu kredytowego – dodaje Bogumiła Żelazna-Wdowiak.

Eksperci Capital Search szukają finansowania w oparciu o analizę struktury bilansu firmy, pomagają przy podejmowaniu decyzji jaki wariant finansowania jest najkorzystniejszy (kredyt, faktoring, leasing czy finansowanie alternatywne), znajdują najlepszą ofertę na rynku pod względem ceny, waluty i okresu kredytowania. Biorą na siebie także skompletowanie wymaganych dokumentów i wynegocjowanie w imieniu przedsiębiorcy niższych kosztów kredytu. –  Nasza współpraca z firmami często zaczyna się od zlecenia dotyczącego kredytu, ale szybko okazuje się, że jesteśmy w stanie jeszcze głębiej wniknąć w finanse firmy i pomóc je zoptymalizować – mówi Prezes Capital Search.

Gdy przed procesem kredytowym, w ramach wstępnej analizy, występuje konieczność konsolidacji lub uprządkowania finansów firmy, Capital Search analizuje źródła finansowania aktywów i trafność ich wyboru a następnie optymalizuje i ewentualnie zasugeruje nowe narzędzia. – Jeśli w przeszłości przedsiębiorca popełnił błędy, które teraz uniemożliwiają bankowi wydanie pozytywnej decyzji, naszym zadaniem jest cofnąć firmę o krok a potem pomóc we wdrożeniu zmian tak, aby podejście do kredytu zakończyło się sukcesem – podkreśla Bogumiła Żelazna-Wdowiak. Jeśli eksperci Capital Search uznają, że wskazane są alternatywne formy finansowania, pozyskają dla Klienta oferty finansowania dłużnego i kapitałowego oraz skoordynują proces jego pozyskania.

Co bardzo istotne z punktu widzenia mniejszych przedsiębiorstw, współpraca z Capital Search nie wiąże się z wnoszeniem kaucji lub innych opłat wstępnych, czego na ogół wymagają inne podmioty działające w podobnej formule.

Capital Search Sp. z o.o.

Reklamy